NOVINKY

Wood-Mizer na výstave LIGNA 2017 predstaví dva nové rady píl a nový pílový pás

11. marca 2017

Wood-Mizer na výstave LIGNA 2017 predstaví dva nové rady píl a nový pílový pás

Na výstave LIGNA 2017 uvedie Wood-Mizer nové veľkokapacitné piliarske zariadenia, nazvané Wood-Mizer TITAN a nový rad profesionálnych píl LX.

Návštevníci vonkajšieho stánku Wood-Mizer na LIGNA 2017 uvidia nové veľkokapacitné piliarske zariadenia, aj dobre známe modely píl Wood-Mizer.

Firma rozšiřuje svoj sortiment výrobnej techniky o nové rady výrobkov. Wood-Mizer TITAN predstavuje obrovský krok vpred do veľkokapacitného spracovania dreva. Rady TITAN sú schopné vyrobiť až 150 a viac kubíkov reziva za pracovnú zmenu. Masívna konštrukcia je navrhnutá so zreteľom na maximálnu odolnosť a nepretržitý výstup veľkého objemu.

Nový rad Wood-Mizer TITAN sa na LIGNA 2017 predstaví cez niekoľko jednotiek – širokopásovú pílu WB2000, širokopásovú dvojitú vertikálnu pílu (Twin Vertical Saw), veľkokapacitné viacnásobné delenie (Multirip) TITAN a omietačku TITAN. Všetky stroje TITAN sú modré, aby sa odlíšili od dobre známych píl Wood-Mizer s úzkym pílovým pásom.

Ďalšou novinkou je nový rad píl LX, ktorý predstavuje alternatívu k vlastnostiam a kapacite tradičných píl Wood-Mizer radu LT. Rad píl LX predvedie vlastnosti a konštrukciu (napríklad nový xFRAME), akú ešte doteraz Wood-Mizer neponúkal.

Wood-Mizer TOOLS, kompletná sada pílových kotúčov, pásov do rámových píl, hobľovacích nožov, širokých pílových pásov a ďalších nástrojov, bude prezentovaná na LIGNA 2017 v rozšírenom rozsahu. Predaj výrobkov TOOLS sa v roku 2016 strojnásobil a Wood-Mizer očakáva, že tento trend bude pokračovat.

Dalším zariadením na LIGNA 2017 bude vysokokapacitná modulárna píla HR700 pre druhotné spracovanie (schopná píliť 400 mm hranoly) so systémom návratu hranolov Merry-Go-Round (kolotoč), niekoľko píl z dobre známeho radu LT, zariadenia pre údržbu pílových pásov ako pro široké, tak pre úzke pásy a celé spektrum úzkych pílových pásov.

Nový pílový pás Vortex, odstraňujúci piliny z reznej plochy, predstavuje nový pokrok v technológii pílových pásov. Tento revolučný profil nezanecháva na povrchu dosky prakticky žiadne zvyšky pilín. To má veľký význam pre výrobcov paliet, ktorí musia často použiť ďalší postup, aby pred procesom sušenia odstránili z dosiek piliny. Pílový pás Vortex vyvinuli v USA a trh ho veľmi dobre prijal. Počiatočné testy v Európe, Afrike a Ázii priniesli o tento nový profil významný záujem.

Navštívte na výstave LIGNA stánok Wood-Mizer a uvidíte budúcnosť piliarstva!


Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO