NOVINKY

1. júna 2017

Wood-Mizer na veľtrhu LIGNA 2017

S radom nových výrobkov, ktoré sa prvýkrát predstavili svetovému drevárskemu priemyslu, bola LIGNA 2017 pre Wood-Mizer veľmi významná. Najväčšia svetová výstava spracovávania dreva nesklamala – výsledkom je najlepšia skúsenosť pre firmu Wood-Mizer na tomto veľtrhu za ostatných 10 rokov.

(Ak by ste radi tento článok publikovali ďalej, tu nájdete fotografie vo vysokom rozlíšení s titulkami.)

Na veľtrhu LIGNA 2017 predstavil Wood-Mizer niekoľko nových produktov, rad širokopásových píl TITAN, novú verziu populárnej píly WB2000, nový rad píl LX s dvoma vodiacimi nosníkmi pre profesionálnych piliarov, plus zariadenie na spracovanie palivového dreva a rozoberanie paliet. Tieto nové produkty sa vystavovali ako doplnok k tradičným stacionárnym a mobilným pílam a viachlavovej píle HR700 na druhotné spracovanie dreva so systémom „kolotoča“ pre návrat hranola (merry-go-round).

Prezentovala sa široká škála pílových pásov Wood-Mizer a zariadení pre ich údržbu a predstavili sme nové technológie, ako je nový VORTEX - pílový pás odstraňujúci piliny, na píle HR700 a na novej píle LX450.

Wood-Mizer TOOLS – škála nástrojov – pílové kotúče, pílové listy pre rámové píly, hobľovacie nože, široké pílové pásy atď. – boli prvýkrát predstavené na LIGNA 2015 a po dvoch rokoch rastu urobila značka TOOLS na rozšírenej ploche stánku ešte silnejší dojem.

Personál Wood-Mizer, zhruba 25 ľudí, hovoril nejmenej siedmimi jazykmi, aby mohol komunikovať s množstvom mezinárodných návštevníkov. Rozmanitosť nových i tradičných obľúbených výrobkov spôsobila, že na stánok prúdili po celý týždeň nepretržité zástupy návštěvníkov. Skupiny z Ukrainy, Iránu, Chile, Francúzska, Lotyšska, Južnej Afriky, Mexika, Barmy a ďalších krajín si vyhradili zastávku na stánku Wood-Mizer, aby videli nový sortiment. Personál Wood-Mizer sa zhodol, že množstvo a úroveň otázok bola za ostatné roky nejlepšia.

Na LIGNA 2017 bol prítomný prezident a výkonný riaditeľ (CEO) Richard Vivers a jeho vyjadrenie poskytuje vnútorný pohľad na nové výrobky firmy a jej víziu:

“Zúčastňujeme sa na veľtrhu LIGNA od nepamäti. Aj v tomto roku sme ukázali niekoľko nových vecí. Mnoho rokov tvrdo pracujeme na vývoji a uvádzaní nových zariadení a na rozširovaní našej ponuky. Najväčšia zmena (a myslím, že doslova), ktorú zákazníci Wood-Mizer na LIGNA 2017 vidia, je rodina zariadení TITAN, ktorú sme tento rok uviedli – priemyslový rad piliarskych zariadení vrátane širokopásových píl a tiež kotúčové rozmietačky a omietačky.

“Uvedenie radu piliarskych zariadení TITAN sa zameriava na zavedený piliarsky priemysel a taktiež, aby uspokojil požiadavky našich súčasných zákazníkov, ktorí rastú spolu s nami. Mnohí chcú prejsť na omnoho vyššiu výkonnosť priemyslového piliarstva.

“V porovnaní s obdobím spred piatich alebo desiatich rokov sa Wood-Mizer veľmi rozrástol v merítku výrobných radov a nášho geografického rozšírenia výroby. Zásady, na ktorých zotrvávame, sú napriek tomu rovnaké, je to náš postoj k podnikaniu a kultúre, ktorú sa snažíme v spoločnosti pozdvihnúť.”

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO