NOVINKY

10. júla 2017

Wood-Mizer predstavuje širokopásové zariadenia TITAN

Ako popredný dodávateľ mobilných a priemyslových píl s tenkou reznou škárou a s úzkym pílovým pásom, Wood-Mizer podstatne rozšíril svoj záber na priemyslovom piliarskom trhu. S Wood-Mizer TITAN ponúka teraz firma kompletný rad širokopásových píl, ktorý je navrhnutý, aby zvýšil výkon výroby dreva a efektívnosť prevádzok. Tento nový výrobný rad je výsledkom dohody s firmou Multisaw, úspešným výrobcom širokopásových píl od roku 1990.

Rad Wood-Mizer TITAN
Wood-Mizer TITAN zahŕňa píly na prvotné, druhotné i následné spracovanie, rovnako aj omietačky  s pílovými kotúčmi, píly s viacenásobným porezom, optimalizačné omietačky, ručné omietačky dosiek a zariadenia na manipuláciu s materiálom. Tento počin prináša ďalší impulz schopnostiam spoločnosti Wood-Mizer ponúkať inovatívne zariadenia s vysokou kapacitou a ešte viac rozšíri jej globálny záber.

“Náš dobre známy rad priemyslových píl s úzkym pílovým pásom pomohol producentom dreva na celom svete znížiť náklady a zvýšiť zisk,” hovorí Richard Vivers, prezident a výkonný riaditeľ Wood-Mizer. “Ale to je len jedna časť veľmi rozsiahleho trhu. S Wood-Mizer TITAN vyhovieme nárokom priemyslových prevádzok na vysoký výkon a posilníme náš záväzok podporovať zákazníkov po celom svete.”

Širokopásové píly TITAN dokázali svoje prednosti na najnáročnejších trhoch sveta. Firma Patula Product Sawmill v Južnej Afrike využíva systém TITAN, aby dosahovala vysokú produktivitu výroby stavebného reziva. Prevádzka Patula disponuje dvojitou vertikálnou pásovou pílou TITAN, dvojvretenovým kotúčovým viacnásobným porezom TITAN, následnou pílou TITAN s dvoma hlavami a dvoma systémami manuálneho omietania dosiek TITAN. “Chceli sme širokopásovú piliarsku technológiiu s vysokým výkonom, na ktorú by sme sa popri kvalitnom pílení mohli spoľahnúť a mať pritom dostatočne veľkú ďalšiu kapacitu pre zvýšenie produkcie v budúcnosti,” hovorí Phillip Anderson z Patula Product Sawmill. “A to je presne to, čo sme teraz dosiahli.”

Výrobný rad Wood-Mizer

Širokopásové stroje TITAN významne rozšíria sortiment Wood-Mizer, ktorý teraz pozostáva z dvoch odlišných radov. Každý z nich sa zameriava na špecifické požiadavky kapacity a finančnej náročnosti koncového užívateľa.

• Rad mobilných a priemyslových píl Wood-Mizer pokračuje, aby poskytoval piliarske zariadenia s úzkym pílovým pásom od vstupnej úrovne po profesionálnu a priemyslovú prevádzku.

• Výrobky Wood-Mizer TITAN sú širokopásové piliarske zariadenia s masívnou konštrukciou pre vysoko výkonné priemyslové piliarske využitie.

Každý výrobok TITAN je navrhnutý ako samostatné zariadenie pre existujúce piliarske linky alebo zo zariadení radu TITAN možno vytvoriť aj celé piliarske linky prispôsobené požiadavkám koncových užívateľov. Rad TITAN pokrýva prvotný i druhotný porez kmeňov v rozmedzí priemerov 100-600 mm. Navyše, Wood-Mizer bude čoskoro ponúkať pílové pásy pre stroje TITAN široké až 150 mm.

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO