NOVINKY

4. septembra 2017

Wood-Mizer predstavuje pílu LX450 s dvoma vodiacimi nosníkmi

Sortiment píl Wood-Mizer sa v priebehu desaťročí nepretržite rozširuje, no nový Wood-Mizer LX450 ponúka úplne inú konštrukciu píly, aká od nás nebola nikdy predtým k dispozícii.

Uvedením LX450 sa Wood-Mizer stal prvým a jediným producentom píl, ktorý poskytuje piliarom možnosť vybrať si pílu s jedným nosníkom (monorail) alebo dvojitým vodiacim nosníkom (twin-rail), aby sa mohli prispôsobiť rôznym rezným aplikáciám a preferenciám.

Obdarená viacerými obdobnými prednosťami ako svetovo preslávený rad píl Wood-Mizer LT, nová píla LX450 rozširuje dostupnú reznú šírku na profesionálnych 80 cm a hĺbku rezu na 41 cm.

“Wood-Mizer bol dlho jediný výrobca píl s konštrukciou jedného samonosného nosníka, disponujúci na túto techniku viacerými patentami, pričom umiestnil po celom svete vyše 70.000 takýchto píl ,” hovorí Robert Baginski, výkonný riaditeľ Wood-Mizer Industries v Európe. “Každý piliar má iné potreby a preferencie, ktoré viedli k doplneniu o rad LX. Teraz môžete mať monorail radu LT alebo twin-rail radu LX a získať najlepšiu podporu v odvetví, ktorú ostatných 35 rokov využívajú majitelia píl Wood-Mizer.”

Kľúčovou inováciou píly Wood-Mizer LX450 je tuhý rám stĺpu s označením LX, ktorý drží ovládací panel, motor a reznú hlavu. Konštruovaný, aby sa prispôsobil väčšej šírke a hĺbke rezu, pohybuje sa rám LX na rovnobežných oceľových kalených tyčiach lôžka a dovoľuje operátorovi lepší výhľad počas pílenia.

Štandardná výbava píly LX450 zahrňuje motorický posuv, motorický pohyb nahor/nadol, ovládaciu konzolu operátora, ktorá sa pohybuje pozdĺžne, jednoduché digitálne pracovné nastavenie Setworks, motoricky ovládané rameno vedenia pílového pásu, systém hydraulického napínania pásu, chladenie pásu, vodiace kladky pílového pásu a automatickú spojku. Doplnková voliteľná výbava zahrňuje hydraulickú manipuláciu s kmeňom vybavenú obojsmerným reťazovým obracačom, šesť odolných, jemne nastaviteľných vyrovnávačov, sťahovanie dosky pri spätnom pohybe, odkôrňovač, pracovné nastavenie AccuSet® 2 a stacionárnu ovládaciu stanicu operátora umiestnenú na konci píly.

Píla Wood-Mizer LX450 s dvoma nosníkmi debutovala v Európe na veľtrhu LIGNA 2017 v Hanoveri. K dispozícii je od leta 2017.

Špecifikácie píly LX450
• Možnosti výkonu – elektromotory 11 kW, 15 kW alebo 18,5 kW
• Priemer 92 cm x dĺžka 6,4 m
• Šírka rezu 80 cm a hĺbka rezu 41 cm

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO