• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

ČLÁNKY A PRÍBEHY

Hľadáte hobby, ktoré sa zaplatí samé? Premýšľajte o pililiarstve!

7. marca 2018

Hľadáte hobby, ktoré sa zaplatí samé? Premýšľajte o pililiarstve!

Švédsky chlapík sa zveruje s troma dôvodmi, ktoré má od svojho otca, aj z vlastnej skúsenosti, že to pravé rozhodnutie je kúpiť pílu.

Dovoľte, aby sme vám predstavili rad doma nakrúcaných filmov Swedish Homestead (Švédska usadlosť) o trojgeneračnej nemecko - americkej rodine, ako si budujú svoje živobytie na veľkej farme v srdci švédskej prírody. V roku 2002 sa rodičia Helmut a Susanne Fuchsovci presťahovali z Nemecka, aby si splnili svoj celoživotný sen o kúpe a zveľaďovaní starej farmy. Napokon aj ich sedem detí podľahlo rovnakej vášni a pokračujú v odkaze rodičov. Kanál Swedish Homestead ponúka užitočné rady, dojemné príbehy, generačnú múdrosť a ďalšie veci pre ozajstný spôsob života “na farme.”

Simeon sa od svojho otca Helmuta naučil, že píla je cenná investícia. Keď Helmut kúpil pílu LT40 Super, vedel, že musí sám sebe dokázať, že píla v tejto cene za to stojí. Po rokoch Simeon i jeho otec vidia, aký priniesla píla úžitok a že tvrdá práca, ktorú vložili do pílenia a stavania z vlastných kmeňov, pomohla vytvoriť hobby, ktoré sa samé zaplatilo – ba ešte viac.

Simeon hovorí o troch veciach, ktoré treba pred kúpou vašej vysnívanej píly poznať. Na rozdiel od väčšiny koníčkov, piliarstvo prináša veľkú návratnosť investície. Švédska usadlosť využíva svoju pílu veľmi intenzívne pre vlastnú potrebu, ale nachádza aj hodnotu v napĺňaní potrieb ostatných.

Druhý dôvod, ktorý Simeon uvádza v súvislosti s kúpou píly je ten, že píla vydrží. 15-ročná otcova píla LT40 Super už odpracovala vyše 5 000 hodín. Prostredníctvom tvrdej práce rodiny se ich píla napokon zaplatila a rodine umožnila naučiť sa cenné piliarske remeslo a stavať z dreva.

A čo je najdôležitejšie, Simeon a jeho rodina bola schopná zvýšiť hodnotu svojej píly LT40 Super desaťnásobne oproti tomu, čo za ňu zaplatili. Začali s pôžičkou, ale tá je už dávno splatená a ako hovorí Simeon, “splnila náš sen o práci s prírodou.”

S povolením Swedish Homestead.


Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VITAJTE

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

Tlačové stredisko

OBJEDNAJTE SI NÁŠ INFORMAČNÝ BULLETIN

Newsletter

Ak sa vám tento článok páči, nenechajte si ujsť ďalšie! Budete dostávať mesačne z Wood-Mizer novinky a články do svojej schránky.

Chcem odoberať