NOVINKY

Ľad pre večierky a akcie Holanďanov

27. februára 2018

Ľad pre večierky a akcie Holanďanov

Holandská firma ROCKS ICE zaisťuje extravagantné ľadové sochy, ľadové kocky, súvisiaci catering a rad ďalších vecí pre významné udalosti, kluby, reštaurácie a hotely.

Keď plánujete nejakú akciu, možno vám hneď nenapadne potešiť vašich hostí majstrovskou sochou z ľadu, ale firma Rocks Ice priniesla na prvotriednu zábavu nový pohľad. Táto spoločnosť našla nápadité spôsoby, ako využiť prostú krásu ľadu, či už je to zložito vyrezaná labuť, ktorá slúži ako vrcholné číslo programu alebo elegantný bar naplnený suchým ľadom, takže vydrží chladiť po celý dlhý večer.

“Zákazníci väčšinou očakávajú rýchlosť, včasnú dodávku a tú najlepšiu kvalitu,” hovorí Daniel Van Tongeren, majiteľ spoločnosti Rocks Ice. Firma Rocks vždy zaručí, že kocky sú rezané čisto a v pravom uhle a že nikdy nebudú chýbať skutočne kreatívne umelecké diela.

Firma pripravuje vlastné ľadové bloky špeciálnym strojom firmy Clinebell, dodávateľa priemyslových zariadení na výrobu ľadu. S týmto strojom je firma Rocks schopná vyrábať súčasne dva bloky, pričom dokončiť ich trvá asi štyri dni.

Na rozrezávanie ľadových blokov zakúpila firma pílu Wood-Mizer LT15. Táto píla dokáže rezať kusy ľadu hrubé 2-3 cm alebo i tenké 1 cm. “Je to veľmi precízna práca,” hovorí Daniel, “Ale píla Wood-Mizer sa na to výborne hodí. Umožňuje nám odpíliť ľubovoľnú veľkosť a tvar, aký potrebujeme.”

Firma Rocks začínala s nepatrnou znalosťou ako na to (know-how), ale s veľkými ambíciami. Po prevzatí spoločnosti, ktorá sa špecializovala na objemné bloky ľadu, zakúpil Daniel svoju prvú pílu Wood-Mizer. “Sami sme sa naučili, ako píliť,” vysvetľuje Daniel, “A zvyšok už išiel sám. Stroj sa veľmi ľahko ovláda a my ho využívame na relatívne jednoduché účely.”

Vo svojom voľnom čase miluje Daniel jazdiť motocyklom po holandskom vidieku. “Jazdy po Holandsku ma veľmi približujú k prírode a k životu pod šírym nebom,” hovorí Daniel. “Prírodu milujem. Je mierumilovná a tichá.” Sídlo firmy Rocks bolo pôvodne postavené pre Daniela a jeho motorkárskych priateľov ako útočisko na piatkové večery a stalo sa  “klubovňou” ich motorkárskeho klubu.

Ak sa chcete dozvedieť viac o firme Rocks Ice, navštívte ich webovú stránku tu: https://therocks.nl/


Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO