NOVINKY

Ako prečistiť les a produkovať palivové drevo

28. júna 2018

Ako prečistiť les a produkovať palivové drevo

Švédski farmári Simeon Fuchs a a jeho brat nám líčia, ako spravujú svoje lesy, aké zásady tvoria základ čistenia lesa a ako produkujú palivové drevo z vyťažených kmeňov brezy.

Simeon a jeho brat majú na starosti náležite využívať rodinný 45 akrový les (aker je asi 0,4 ha). Ich práca prináša rodine zisk z predaja dreva producentom papiera. Bratia navyše vyrábajú palivové drevo, aby si vo svojom dome v zime zakúrili.

V tejto sérii videí bratia vyrážajú do lesa vyťažiť stromy pre následnú výrobu palivového dreva. Podľa Simeona je najlepšie palivové drevo z miestnej brezy. Jej tenké kmene sa hydraulickou štiepačkou ľahko štiepia. Brezové drevo horí dobre a dlho. Ide o dôležitý vedľajší produkt udržateľného lesného hospodárstva. Bratia odstraňujú tenké brezy, aby zväčšili priestor pre ďalší rast mladého borovicového lesa. Navyše sa starajú, aby sa zlepšila biodiverzita vrátane hmyzu, ktorého prítomnosť ozdravuje les.Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO