NOVINKY

Otec dvojnásobného zlatého olympijského šampióna hovorí o priemyslovej píle Wood-Mizer

9. júla 2018

Otec dvojnásobného zlatého olympijského šampióna hovorí o priemyslovej píle Wood-Mizer

Lotyšský producent dreva intenzívne prevádzkuje svoju priemyslovú pílu Wood-Mizer a veľmi podobne vyzerá aj tréningový plán jeho syna - Maris Strombergs je hviezda športu BMX a dvojnásobný zlatý olympijský medajlista.

Guntars Strombergs kúpil priemyslovú pílu Wood-Mizer (model LT300, v súčasnosti známy pod označením WM3500) pred 11 rokmi.

“Videl som túto pílu na výstave, a potom som ju sledoval v prevádzke v neďalekej piliarskej firme,” hovorí Guntars. “Od doby, keď som ju pred 11 rokmi kúpil, píli v režime 24/7 na tri zmeny brezu. Drevo sami sušíme, a potom ho exportujeme do Číny, Japonska a Anglicka. Je to spoľahlivá píla!”

Mestečko Valmiera, kde Guntar žije, je známe v celom Lotyšsku vďaka svojej tréningovej dráhe BMX. Guntarov syn Maris Strombergs trénuje na tejto trati od detstva a stal sa z neho medzinárodne uznávaný jazdec BMX – získal olympijské zlaté medaile v Pekingu 2008 a v Londýne 2012.

V nespočetných rozhovoroch pre médiá a na svojom webe Maris Strombergs vždy pripomína, že jeho úspechy sú výsledkom podpory a povzbudzovania jeho rodičov. Guntars nechal Marisa, aby začal trénovať už vo veku šesť rokov a Maris vyhral svoje prvé majstrovstvá sveta, keď mal deväť. Od tej doby cestovali po svete spoločne, takže sa Maris mohol zúčastňovať súťaží i pokračovať v tréningu.

Marisova prezývka v športovej komunite BMX je ‘Mašina’… takže to vyzerá, že v rodine sú mašiny dve!
Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO