NOVINKY

27. decembra 2017

Tradičné zvony vyrábané v Nemecku od roku 1725 znejú teraz lepšie vďaka dubovým závesným hlavám a dreveným zvoniciam

Firma Bachert, založená v roku 1725 Gašparom Bachertom v juhozápadnom Nemecku, odlieva a reštauruje celú škálu bronzových zvonov a drevených zvoníc pre zákazníkov z celej Európy. Po 300 rokoch histórie firmy následníci zakladateľov stále pokračujú v diele rovnakým spôsobom ako ich predchodcovia.

Pre tých, čo nevedia ako sa zvony odlievajú, je to úplne fascinujúci postup, ktorý využíva formu z tehál a ílu a zlievaciu jamu naplnenú hlinou. Po celých 300 rokov ostal postup z podstatnej časti rovnaký. Skutočnosť, že na konci tradičného procesu zlievania dosiahnu dokonalú výšku tónu, je ozajstné umenie, v ktorom sú Barchertovci ozajstní majstri.

Výsledný tón zvonu je ovplyvnený hlavou zvonu v zvonici, v ktorej je zavesený. Podľa firmy Bachert je najlepší materiál na drevenú hlavu dub, pretože plný a mäkký zvuk vytvára kombinácia veľkého bronzového zvonu a tohoto druhu dreva.

V máji 2012 inštalovala firma Bachert pásovú pílu Wood-Mizer LT15. Počiatočná investícia do tohto stroja nie je v porovnaní s inými spôsobmi pílenia dreva veľká a prevádzkové náklady sú minimálne. Píla je doplnená hobľovačkou/tvarovačkou MP100, takže Bachertovci môžu spracovať kmeň na konečný zrovnaný trám bez akýchkľvek ďalších väčších strojov. Pred dodaním píly a hobľovačky trvalo remeslné spracovanie hlavy najmenej jeden deň. Teraz trvá výroba rovnakej hlavy menej ako hodinu.

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO