NOVINKY

22. marca 2018

Wood-Mizer získal akvizíciu švédskeho výrobcu štvorstranných tvarovačiek, zarovnávačiek a súvisiacich drevospracujúcich strojov

Populárne drevospracujúce stroje firmy MOReTENs AB sú teraz k dispozícii prostredníctvom globálnej distribučnej siete Wood-Mizer.

Wood-Mizer získal švédsku spoločnosť MOReTENs AB, ktorá dodáva úplný sortiment obľúbených štvorstranných tvarovačiek, zrovnávaček, stolných píl, vretenových tvarovacích fréz, zrovnávačiek/hrúbkovačiek a CNC fréz do svojej globálne dostupnej škály výrobkov.

Firma MOReTENs, založená v roku 1980, navrhuje a vyrába obľúbený rad drevospracujúcich strojov, v ktorom sú zahrnuté modely kombinujúce štvorstrannú tvarovačku/zrovnávačku, vretenové tvarovacie frézy a dielenské stolné píly. Navyše MOReTENs dodáva aj špičkové CNC frézy a stroje pre stavbu drevených domov.

“V celej našej histórii sa firma Wood-Mizer angažovala v poskytovaní najkvalitnejších zariadení na spracovanie kmeňov do konečných drevených výrobkov,” hovorí prezident a výkonný riaditeľ Wood-Mizer Richard Vivers. “Dostupné a univerzálne výrobné linky tvarovačiek a zrovnávačiek od MOReTENs sa niekoľko dekád osvedčujú po celom svete a teraz sú podporené vysoko kvalitným servisom a zákazníckou podporou, aká sa očakáva od Wood-Mizer.”

Zakladateľ a majiteľ firmy MOReTENs Bo Mårtensson se pripojil k Wood-Mizer ako generálny riaditeľ továrne vo švédskom Ostersunde. Továreň vo Švédsku je pre Wood-Mizer piaty výrobný závod na celom svete vrátane troch podnikov v USA a jedného v Poľsku.

“Pred mnohými rokmi, keď som začínal s firmou MOReTENs a začal stavať drevospracujúce stroje, som bol mladý inžinier so skúsenosťami v tesárstve,” hovorí Bo Mårtensson. “Som hrdý, keď vidím svoje výrobky v dielňach po svete a teraz nás veľmi teší pripojiť sa k tímu Wood-Mizer, ktorý sprístupní našu súčasnú produkciu omnoho širšej základni zákazníkov a zrýchli aj našu schopnosť uvádzať nové výrobky tak, aby uspokojili potreby našich zákazníkov.”

Počnúc marcom 2018 bude Wood-Mizer ponúkať nový rad tvarovačiek/zrovnávačiek prostredníctvom svojej predajnej siete. Ostatná akvizícia MOReTENs sa spolieha na pozíciu spoločnosti Wood-Mizer ako celosvetového výrobcu a dodávateľa píl s úzkym pásom, ponúkajúceho teraz plný sortiment zariadení, ktoré môžu hladko spracovávať kmene na vysušené rezivo a nakoniec na hotové drevené výrobky – to všetko garantované odbornou kvalifikáciou a nasadením firmy Wood-Mizer v oblasti vynikajúceho zákaznickeho servisu.

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO