Stavba drevodomu

Stavba jedinečnej drevenej kaplnky na farme v USA

"Som staviteľ už 40 rokov a za tie roky som postavil veľa rôznych vecí. Ale myslím, že táto kaplnka je to najlepšie, čo som kedy urobil," hovorí Bill Miskiman, majiteľ farmy v Connecticute a jeden z tých, ktorí sa podieľali na vzniku unikátnej kaplnky Trinity Knot.

Dvaja bratia zo Švédska úspešne prevádzkujú stavebnú a stolársku dielňu

Göran & Lennart Ståhlovci vyrábajú veci z dreva a zásobujú vo Švédsku miestnych zákazníkov kvalitným drevom na stavbu a dokončovanie domov. Bratia sa spoliehajú predovšetkým na nástroje a stroje z ponuky Wood-Mizer, vrátane štvorstrannej hobľovacky/tvarovačky MP260 a preťahovačky MP160.

Porez dubu pílou Wood-Mizer LX50 v Holandsku

Bob Otten prevádzkuje v holandskej obci Lutten vlastnú pílu (s holandským názvom Houtzagerij Otten). Pre tohto remeselníka, veľmi zanieteného pre svoju prácu, neexistuje lepšie drevo ako dub. Dub je ideálny na výrobu autentických senníkov, vidieckych stodôl, tradičných strešných krovov a ďalších výrobkov. Bob Otten dohliada na celý proces - od výrubu stromov, cez pílenie až po stavbu.

Bývalý elektrikár si v Kanade postavil svoj dom snov

Nathan Shewchuk uskutočnil svoj celoživotný sen postaviť si vlastný dom po ôsmych rokoch tvrdej práce a odhodlania spolu s niekoľkými pomocníkmi a mobilnou pílou Wood-Mizer.

Rozvíjanie rodinného podnikania s pílami Wood-Mizer na francúzskom Azúrovom pobreží

Spoločnosť Spinelli Palanca Services má vyše sto ročné skúsenosti s ťažbou dreva, čistením, okliešťovaním a výrubom stromov. Rodinnú firmu založili v roku 1912 a vyvíja sa už po celé generácie. V roku 2014 podnik prevzali dvaja vášniví drevári - Sebastien Spinelli a jeho partner Cyril Palanca, aby pokračovali v rodinnom dedičstve a zároveň zachovali najvyššiu kvalitu služieb.

Spracovanie duba na stroji Wood-Mizer vo Walese 2023

V roku 2023 se konali každoročné zákaznicke dni spoločnosti Wood-Mizer vo firme Oak Frame Company v Saint Asaph v severnom Walese. Simon Belfield, vášnivý piliar a majiteľ spoločnosti, sa špecializuje na výrobu rôznych výrobkov z dubového a smrekovcového dreva, vrátane hotových chatiek, altánkov, garáží a záhradných prístřeškov ale predovšetkým dubových striech, rámov a konštrukcií. "Práca s drevom ma vždy bavila," hovorí Simon. "Drevo osloví každého. Má toľko možností konečného využitia. Napokon je z toho fenomenálny výrobok."

Stavba pastierskych domov pomocou strojov Wood-Mizer vo francúzskych Alpách

Popri stavbe kvalitných zrubov pre pastierov využíva stolár a tesár Aleksander Salicis z Plan du Verdon vo francúzskych Alpách miestne drevo pri poskytovaní stolárskych služieb a na výrobky pre svojich zákazníkov. Aleksander prevádzkuje vo svojej piliarskej a drevárskej spoločnosti Salicis Charpente niekoľko strojov Wood-Mizer.

Zaujímavý projekt z Fínska: veľká drevená sauna na ostrove v Helsinkách

Vďaka píle Wood-Mizer s predĺženým lôžkom dostala fínska drevospracujúca firma zákazku a investičnú dotáciu a zúčastnila sa stavby veľkej drevenej sauny na ostrove Suomenlinna.

České zrubové domy: Skúsenosť a tradícia

Malá píla Wood-Mizer LT15 s hobľovacou hlavou MP100 s úspechom pomáha pri stavbe tradičných českých zrubových domov.

Prihláste sa na odber noviniek
Dostávajte e-mailové aktualizácie exkluzívnych špeciálnych ponúk, správy o nových produktoch a pozvánky na špeciálne udalosti!