Skromné začiatky Wood-Mizer siahajú do roku 1982 – do garáže v Indiane, USA. Donald Laskowski a Daniel Tekulwe mali nápad ako efektívnejšie píliť kmene na rezivo. Vytvorili niečo nové a stalo sa zjavným, že sa vynárajú nové príležitosti. Zrazu mohol ktokoľvek ľahko a úsporne vyrábať svoje vlastné rezivo a pre jeho výrobcov na celom svete začala revolúcia.

Fabrika založená v Indianapolis následne vyrobila len za prvých 5 rokov vyše 2500 pásových píl. Cenovo dostupná pásová píla produkujúca rezivo v kvalite nákladnejších píl bol úspech!

Odvetvie mobilných pásových píl rástlo a zákazníci si žiadali píly s vyššou produktivitou. Wood-Mizer odpovedal uvedením sérií Super v roku 1997. Nasledujúcou pílou bola LT15 – v tom čase najmenšia v ponuke Wood-Mizer.

V roku 1990 rozpoznal jeden poľský podnikateľ ich možnosti a uviedol produkty Wood-Mizer na európsky trh. Naše európske ústredie bolo založené v poľskom meste Kolo, aby obsluhovalo trhy v Európe, Afrike a Ázii.

To bolo v lete roku 1990. Spoločnosť rástla s tým, ako sa stále viac ľudí zoznamovalo s konceptom technológie pílenia úzkym rezom. Dnes je výrobný závod poľskej Wood-Mizer Industries vlajkovou loďou rozvoja, ktorý udáva tón celému priemyslu.

Tu sú niektoré pôsobivé údaje o tridsať ročnej ceste európskeho výrobného centra Wood-Mizer umiestneného v meste Kolo v strede Poľska.

• Wood-Mizer disponuje najpokrokovejšími robotickými kovoobrábacími strojmi z Japonska a Nemecka a neustále investuje do najnovšej technológie a profesionálnych schopností svojich pracovníkov.

• Výrobné haly, dielne, sklady a kancelárie Wood-Mizer s podlahovou plochou presahujúcou 15.000 m2 sa rozprestierajú na vyše deviatich hektároch.

• Výroba pílových pásov Wood-Mizer, ktoré firma vyvinula špeciálne na pílenie dreva a ktoré sa stali referenčným etalónom kvality vo svojom odbore, je certifikovaná podľa normy ISO 9001: 2015. Sortiment rezných nástrojov pod značkou Wood-Mizer TOOLS zahŕňa vyše 2.500 typov úzkych i širokých pílových pásov, hobľovacích nožov, pílových listov do rámových píl, pílových kotúčov a táto paleta sa neustále rozširuje.

• V európskom výrobnom závode Wood-Mizer pracuje okolo 400 zamestnancov. Wood-Mizer poskytuje pokročilé školenia, refundačné programy vyššieho vzdelávania a investuje do zamestnancov radom ďalších spôsobov. Výroba sa nepretržite zlepšuje pomocou výrobných metód a princípov LEAN.

• Konštrukčné oddelenie Wood-Mizer reprezentuje tím vysoko kvalifikovaných inžinierov pracujúcich v spolupráci so svojimi americkými kolegami a vyvíjajúcich jedinečné technologické riešenia pre efektivne pílenie. Obzvlášť priemyslová výrobná linka TITAN predstavuje tak špičkovú konštrukciu píly, ako aj prispôsobenie výroby špecifickým potrebám zákazníkov.

• Poľský závod Wood-Mizer dodáva zariadenia a nástroje na štyri kontinenty – do Európy, Ameriky, Ázie a Afriky. V modernom svete sa kvalita technického zariadenia opiera o dostupný popredejný servis. Servisné strediská Wood-Mizer so skladmi náhradných dielov a skúsenými špecialistami nájdete v 110. krajinách sveta.Dnes firma Wood-Mizer nevyrába len pásové píly a pílové pásy. Nedávno sa súčasťou spoločnosti Wood-Mizer stala ďalšia európska továreň, ktorá sa nachádza vo Švédsku. Wood-Mizer AB vyrába vysoko kvalitné, kompaktné, univerzálne tvarovačky/zrovnávačky. Takto sa uskutočnila idea firmy Wood-Mizer dodávať zariadenia, ktoré spracujú drevo od surových kmeňov až po konečné výrobky.

Firma Wood-Mizer vyrobila už vyše 80.000 píl, ktoré dnes pracujú po celom svete.

Aj vy sa môžete pripojiť k rodine Wood-Mizer.Prihláste sa na odber noviniek
Dostávajte e-mailové aktualizácie exkluzívnych špeciálnych ponúk, správy o nových produktoch a pozvánky na špeciálne udalosti!