Články

Umenie stavby lodí vo Wisconsine

Stolár a piliar Joshua Swan už viac ako dve desaťročia stavia unikátne drevené lode vo svojej dielni na krásnom brehu jazera Superior vo Wisconsine v USA.

Obyvatelia Porýnia používajú pílu LX50 na záchranu dreva poškodeného kôrovcom

Malá píla na vašom pozemku vám pomôže zachrániť cenné drevo a spríjemní život tak, že vám vyplní dni zaujímavou prácou.

Snúbenci vybudovali jógové štúdio

Parker Dunbar, ktorý žije v meste Salida v Colorade, použil svoju mobilnú pílu Wood-Mizer LT15, aby vytvoril úplne nové štúdio jógy pre svoju snúbenicu Jillayne.

Nemecká farma diverzifikuje svoje podnikanie a zvyšuje príjmy vďaka píle Wood-Mizer LT70

Nemecký farmár Andreas Piehl prevádzkuje pílu LT70. To mu umožňuje udržiavať majetok farmy a dodávať rezivo miestnej komunite.

Mobilná píla pre zábavu, terapiu i relaxáciu

"Píliť drevo na mojej píle Wood-Mizer je zábava! Je to relaxujúce a liečivé," tvrdí Jon Scott, piliar z New Yorku v USA.

Keď sa práca a koníčky prelínajú: príbeh švédskej stolárskej dielne

"Práca s týmto koníčkom umožňuje nekonečné hodiny zábavy. Žijem si svoj sen." Takto sa na prácu s drevom pozerá Rasmus Ström vo svojej stolárskej dielni Ädelsnickaren (Jemný stolár) vo švédskom Falköpingu.

Píly Wood-Mizer pomáhajú kultivovať a posilňovať postavenie žien v Pakistane

Spoločnosť Ciqam Green Solutions Private Limited, známa aj ako Ciqam, pôsobí na severe Pakistanu. "Ciqam" znamená po burušsky "zelený" a symbolizuje rast a prosperitu. Ciqam sa zaviazal k posilňovať postavenie žien, podporu rovnosti žien a mužov a podporovať udržateľnosť.

Poľský podnikateľ uspel v drevospracujúcom priemysle s pílou Wood-Mizer

Poľský podnikateľ Zygmunt Koss hovorí o tom, ako získal vášeň pre prácu s drevom a ako dosiahol úspech v podnikaní vďaka správnej technike.

Stavba jedinečnej drevenej kaplnky na farme v USA

"Som staviteľ už 40 rokov a za tie roky som postavil veľa rôznych vecí. Ale myslím, že táto kaplnka je to najlepšie, čo som kedy urobil," hovorí Bill Miskiman, majiteľ farmy v Connecticute a jeden z tých, ktorí sa podieľali na vzniku unikátnej kaplnky Trinity Knot.

Dvaja bratia zo Švédska úspešne prevádzkujú stavebnú a stolársku dielňu

Göran & Lennart Ståhlovci vyrábajú veci z dreva a zásobujú vo Švédsku miestnych zákazníkov kvalitným drevom na stavbu a dokončovanie domov. Bratia sa spoliehajú predovšetkým na nástroje a stroje z ponuky Wood-Mizer, vrátane štvorstrannej hobľovacky/tvarovačky MP260 a preťahovačky MP160.

Items 1 to 10 of 73 total

Prihláste sa na odber noviniek
Dostávajte e-mailové aktualizácie exkluzívnych špeciálnych ponúk, správy o nových produktoch a pozvánky na špeciálne udalosti!