Články

Škótski piliari vsádzajú pri tvorbe zisku na modernú technológiu Wood-Mizer WB2000

"Škótsko je krásne svojou krajinou, početnými hradmi i nepredvídateľným počasím. Cestovatelia idúci na sever od Edinburghu sa dostanú do Perthu, kde si môžu pomyslieť, že je to posledná bašta civilizácie, ale za horami sa nachádza Inverness. Táto prekvapivo teplá malá časť severného Škótska je vďaka svojmu mikropodnebiu a úrodnej pôde ideálna na pestovanie dobrého dreva," hovorí Ronald Munro Ferguson, majiteľ firmy Novar Sawmill.

Píla Wood-Mizer LT15 na vrchole hory v Slovinsku

Píly Wood-Mizer sa nachádzajú na najneobvyklejších miestach na svete, napríklad na vrchole hory v Slovinsku vo výške 1220 m n. m., kde stojí katolícky kostol sv. Anny. Kostol postavili pred vyše 700 rokmi a je posvätným miestom pre mnoho pútnikov, pretože opatruje relikviu - sochu Madony s tmavou tvárou.

Talianska rodinná firma na palivové drevo zvyšuje zisky vďaka píle LT70

Dedo Stefana Chiniho založil v roku 1929 približne 50 km severovýchodne od Ríma rodinnú firmu na predaj ručne štiepaných železničných pražcov. Stefanov otec vyrástol v drevospracujúcom priemysle a vďaka tvrdej práci vybudoval úspešnú firmu na výrobu palivového dreva. Stefano začal podnik viesť na plný úväzok v roku 2007. Ako majiteľ v tretej generácii už premýšľa o budúcnosti svojho syna v rodinnom podniku.

Firma Nelson Wood Shims udáva 30 až 50%-ný nárast výkonu s najnovším piliarskym systémom Wood-Mizer TV6000 / MR6000

Spoločnosť Nelson Wood Shims so sídlom v Minnesote v USA je najväčší výrobca podložiek v Severnej Amerike a vyrába vysoko kvalitné celoštátne distribuované drevárske výrobky. Spoločnosť nedávno investovala do nového piliarskeho systému, aby maximalizovala výťažnosť guľatiny a zároveň minimalizovala investičné a prevádzkové náklady.

Rozvíjanie rodinného podnikania s pílami Wood-Mizer na francúzskom Azúrovom pobreží

Spoločnosť Spinelli Palanca Services má vyše sto ročné skúsenosti s ťažbou dreva, čistením, okliešťovaním a výrubom stromov. Rodinnú firmu založili v roku 1912 a vyvíja sa už po celé generácie. V roku 2014 podnik prevzali dvaja vášniví drevári - Sebastien Spinelli a jeho partner Cyril Palanca, aby pokračovali v rodinnom dedičstve a zároveň zachovali najvyššiu kvalitu služieb.

Spracovanie duba na stroji Wood-Mizer vo Walese 2023

V roku 2023 se konali každoročné zákaznicke dni spoločnosti Wood-Mizer vo firme Oak Frame Company v Saint Asaph v severnom Walese. Simon Belfield, vášnivý piliar a majiteľ spoločnosti, sa špecializuje na výrobu rôznych výrobkov z dubového a smrekovcového dreva, vrátane hotových chatiek, altánkov, garáží a záhradných prístřeškov ale predovšetkým dubových striech, rámov a konštrukcií. "Práca s drevom ma vždy bavila," hovorí Simon. "Drevo osloví každého. Má toľko možností konečného využitia. Napokon je z toho fenomenálny výrobok."

Piliarstvo, výroba syrov a farmárstvo v slovinských Alpách

Slovinský farmár rozpráva o živote vo svojej horskej obci, o tom, prečo sa rozhodol kúpiť pílu a ako teraz píla pomáha miestnej komunite.

Stavba pastierskych domov pomocou strojov Wood-Mizer vo francúzskych Alpách

Popri stavbe kvalitných zrubov pre pastierov využíva stolár a tesár Aleksander Salicis z Plan du Verdon vo francúzskych Alpách miestne drevo pri poskytovaní stolárskych služieb a na výrobky pre svojich zákazníkov. Aleksander prevádzkuje vo svojej piliarskej a drevárskej spoločnosti Salicis Charpente niekoľko strojov Wood-Mizer.

Piliarstvo pre výrobu drevených dverí v Indonézii

Vďaka rozumným investíciám do vybavenia píly zlepšil indonézsky výrobca dverí kvalitu reziva, optimalizoval produktivitu a zvýšil výťažnost z cenného tropického dreva.

Nábytok z dreva vyrábaný v nemeckom Dolnom Sasku

Objemná guľatina je často lacná, no ťažšie sa spracováva, a tak ju nie mnohí dokážu spracovať. Tieto prekážky však nezastavili Jana Nartena, mladého stolára z Nemecka, ktorý píli kmene s veľkými priemermi a vyrába unikátny drevený nábytok.

Items 1 to 10 of 56 total

Prihláste sa na odber noviniek
Dostávajte e-mailové aktualizácie exkluzívnych špeciálnych ponúk, správy o nových produktoch a pozvánky na špeciálne udalosti!