Články

Mobilná píla pre zábavu, terapiu i relaxáciu

"Píliť drevo na mojej píle Wood-Mizer je zábava! Je to relaxujúce a liečivé," tvrdí Jon Scott, piliar z New Yorku v USA.

Keď sa práca a koníčky prelínajú: príbeh švédskej stolárskej dielne

"Práca s týmto koníčkom umožňuje nekonečné hodiny zábavy. Žijem si svoj sen." Takto sa na prácu s drevom pozerá Rasmus Ström vo svojej stolárskej dielni Ädelsnickaren (Jemný stolár) vo švédskom Falköpingu.

Píly Wood-Mizer pomáhajú kultivovať a posilňovať postavenie žien v Pakistane

Spoločnosť Ciqam Green Solutions Private Limited, známa aj ako Ciqam, pôsobí na severe Pakistanu. "Ciqam" znamená po burušsky "zelený" a symbolizuje rast a prosperitu. Ciqam sa zaviazal k posilňovať postavenie žien, podporu rovnosti žien a mužov a podporovať udržateľnosť.

Poľský podnikateľ uspel v drevospracujúcom priemysle s pílou Wood-Mizer

Poľský podnikateľ Zygmunt Koss hovorí o tom, ako získal vášeň pre prácu s drevom a ako dosiahol úspech v podnikaní vďaka správnej technike.

Stavba jedinečnej drevenej kaplnky na farme v USA

"Som staviteľ už 40 rokov a za tie roky som postavil veľa rôznych vecí. Ale myslím, že táto kaplnka je to najlepšie, čo som kedy urobil," hovorí Bill Miskiman, majiteľ farmy v Connecticute a jeden z tých, ktorí sa podieľali na vzniku unikátnej kaplnky Trinity Knot.

Dvaja bratia zo Švédska úspešne prevádzkujú stavebnú a stolársku dielňu

Göran & Lennart Ståhlovci vyrábajú veci z dreva a zásobujú vo Švédsku miestnych zákazníkov kvalitným drevom na stavbu a dokončovanie domov. Bratia sa spoliehajú predovšetkým na nástroje a stroje z ponuky Wood-Mizer, vrátane štvorstrannej hobľovacky/tvarovačky MP260 a preťahovačky MP160.

Spoločnosť Wilson Enterprises rastie vďaka priemyslovému piliarskemu systému Wood-Mizer WB2000

Rodinná firma Wilson Enterprises so sídlom v Michigane dodáva od roku 1985 vysoko kvalitné drevené výrobky na domáce dekorácie, stavebné a remeselné projekty. Nedávno investovala do priemyslového piliarskeho systému Wood-Mizer WB2000, aby mohla spracovávať kmene na svoje výrobky priamo vo firme a zároveň ponúkať svoje drevené výrobky v takmer 5 000 maloobchodných predajniach po celých Spojených štátoch.

MILOVANÁ PRÁCA NA CELÝ ŽIVOT - príbeh švédskeho stolára

"Drevo, ktoré sa predáva v obchodoch, je drahé, a tak ľudia hľadajú spôsoby, ako ho kúpiť lacnejšie. Zavolajú mi a ja im vyrobím rôzne veci - podlahy, steny a stropné dosky, či dokonca aj špeciálne lišty na historické domy. Na tieto kvalitné výrobky používam kmene z lesov starých 200 rokov," vysvetľuje Hans Larsson, piliar a stolár zo švédskeho mesta Vansbro.

Stolárska dielňa v Slovinsku prevádzkuje pílu Wood-Mizer

Majiteľ slovinského stolárskeho podniku Jože Moric sa delí o zásadné poznatky zo svojej vyše štyridsať ročnej praxe v odbore spracovania dreva. "Ak ste obdarení vášňou pre prácu s drevom už v ranom veku, potom je ľahšie mať po celý život radosť z toho, čo robíte," domnieva sa.

Porez dubu pílou Wood-Mizer LX50 v Holandsku

Bob Otten prevádzkuje v holandskej obci Lutten vlastnú pílu (s holandským názvom Houtzagerij Otten). Pre tohto remeselníka, veľmi zanieteného pre svoju prácu, neexistuje lepšie drevo ako dub. Dub je ideálny na výrobu autentických senníkov, vidieckych stodôl, tradičných strešných krovov a ďalších výrobkov. Bob Otten dohliada na celý proces - od výrubu stromov, cez pílenie až po stavbu.

Items 1 to 10 of 68 total

Prihláste sa na odber noviniek
Dostávajte e-mailové aktualizácie exkluzívnych špeciálnych ponúk, správy o nových produktoch a pozvánky na špeciálne udalosti!