Technické poradenstvo

Porovnanie omietacej píly Wood-Mizer EG800 s multiripom MR200

Zvýšiť produkciu reziva je možné vďaka zvýšeniu rýchlosti a efektivity pílenia. Firma Wood-Mizer ponúka celý rad piliarskych strojov určených na rozšírenie piliarskej prevádzky a zvýšenie produktivity. Prvým krokom k uvoľneniu potenciálu píly je pridať omietačku alebo viackotúčovú rozmietaciu pílu (multirip). Tento článok porovnáva priemyslové piliarske riešenia firmy Wood-Mizer, omietačku EG800 a viackotúčový multirip MR200.

Reťazová alebo pásová píla? Komplexné porovnanie, ktoré vám pomôže správne si vybrať

Majitelia malých pozemkov a farmári občas potrebujú popíliť kmene na dosky kvôli prácam, ako je oprava plota alebo stavba kôlne. Vzhľadom na to, že píliť kmene je relatívne jednoduchá a občasná úloha - nutná len keď sa má odstrániť starý strom z pozemku alebo následky silného vetra, ktorý vyvrátil suchý strom - môže byť prvotným riešením využiť existujúce motorové píly s nástavcami na vodorovné pílenie kmeňov. Preskúmajme a porovnajme vlastnosti pásových a reťazových píl a preberme ich silné a slabé stránky.

Priemyselná piliarska linka Wood-Mizer TVS HD na výrobu paliet

Priemyselné piliarske linky, známe aj ako Wood-Mizer Systems, prinášajú automatizáciu a chytré riešenia do výroby dreva efektívne a pri nižších nákladoch. Piliarska firma Glinkowski prevádzkuje v Poľsku svoju priemyselnú linku Wood-Mizer od roku 2021. Linka umožnila prispôsobiť stroje konkrétnym potrebám podniku a začleniť existujúce zariadenia v továrni do nových zostáv Wood-Mizer Systems.

Ako nastaviť priame nože v rezných hlavách

Naučte sa, ako inštalovať alebo vymeniť priamy nôž v reznej hlave hobľovačky/tvarovačky Wood-Mizer. Každá rezná hlava má štyri drážky; vo dvoch sú vždy priame nože a v ďalších dvoch môžu byť buď priame alebo profilové nože, podľa toho, čo stolár potrebuje.

Ako omietačky a multi rozmietačky pridávajú hodnotu piliarskej prevádzke

Omietačky a multi rozmietačky sú konštruované tak, aby dokázali konzistentne, efektívne a s veľmi malými toleranciami zhraniť boky dosiek, fošní i krajiniek či rozrezávať hranoly na dosky. Každá píla, ktorá chce zvýšiť svoj výkon, presnosť rezu a mieru využitia, aby dosiahla vyššie výnosy, môže pre tieto ciele použiť omietačku alebo multi rozmietačku (multirip).

Ako ukladať pílové pásy

Naučte sa, ako správne a bezpečne ukladať pílové pásy, aby sa predišlo ich prípadnému poškodeniu.

Ako nastavovať zrovnávačky/tvarovačky Wood-Mizer

Toto výukové video vysvetľuje niektoré najbežnejšie operácie na zrovnávačke/tvarovačke Wood-Mizer MP260 a štvorstrannej zrovnávačke/tvarovačke MP360, ako aj na zrovnávačke/preťahovačke MP200.

Ako bezpečne rozbaľovať pílové pásy

Pozrite si výukové video, ako bezpečne vybaliť pílové pásy z plochej škatule a pripraviť ich na pílenie.

Ako zvýšiť produkciu dreva a výťažnosť

Zvýšiť objem vašej piliarskej produkcie a výťažnosť dreva je na stroji Wood-Mizer dostupný a rozumný spôsob. Zdokonaľte svoju piliarsku prevádzku a zlepšite produktivitu tak, že pridáte k svojej piliarskej linke rozmietacie a omietacie píly.

Zamerané na pílové pásy Wood-Mizer: Pílové pásy MaxFLEX Premium

MaxFLEX je jedna zo značiek pílových pásov Wood-Mizer. Keď Wood-Mizer tento pílový pás navrhoval, cieľom bolo vyrobiť odolný všestranný pílový pás so zvýšenou pružnosťou a predĺženou životnosťou. Experti Wood-Mizer starostlivo vyberali špeciálne zliatiny európskych oceliarskych výrobcov, aby zaistili dlhšiu pružnú životnosť pásu a indukčným kalením každej špičky zubu sa získal nepoddajný a húževnatý pílový pás a maximálnym rezným výkonom. Každý zub je presne nastavený zariadením riadeným počítačom a celý profil je špička za špičkou brúsený super brúsnou technológiou CBN.

Items 1 to 10 of 48 total

Prihláste sa na odber noviniek
Dostávajte e-mailové aktualizácie exkluzívnych špeciálnych ponúk, správy o nových produktoch a pozvánky na špeciálne udalosti!