Snúbenci vybudovali jógové štúdio

By Olivia Eaker, Wood-Mizer

Snúbenci vybudovali jógové štúdio

Parker Dunbar, ktorý žije v meste Salida v Colorade, použil svoju mobilnú pílu Wood-Mizer LT15, aby vytvoril úplne nové štúdio jógy pre svoju snúbenicu Jillayne.

 

Dunbar Yoga StudioDunbar Yoga Studio

 

Plníme sny

Parker a Jillayne mali prvé rande pri miestnom termálnom prameni, kde sa spolu so vzájomnými sympatiami zrodil aj nápad na tento projekt. Jillayne je nadšená pre jógu, chce začať s vlastnými cvičeniami a vytvoriť priestor pre štúdio, čo dvojicu inšpirovalo, aby zahájili tento projekt. 

"Začalo to rozhovorom na prvom rande. Skončilo to jedinečným štúdiom jógy a žiadosťou o ruku," vysvetľuje Parker.  

 

Interior of the Yoga StudioInterior of the Yoga Studio

 

Ako ich vzťah pokračoval, Parker začal Jillayne plniť sen. Potrebovali len mobilnú pílu. "Moje pracovné začiatky boli na súkromnom ranči v colorádskych horách. Majiteľ ranča mal pílu Wood-Mizer LT40 a od prvého dňa ma to chytilo," rozpráva Parker. 
 
Po niekoľkých prieskumoch sa Parker a Jillayne rozhodli, že najlepšou pílou pre ich projekt bude mobilná Wood-Mizer LT15

 

Parker DunbarParker Dunbar

 

Proces výstavby

"Postavili sme drevené štúdio na jógu s rozlohou 18 metrov štvorcových z miestneho starého dreva," vysvetľuje Parker. “Všetky stromy na projekt pochádzali z miestneho lesa vzdialeného 25 minút. Všetky drevá i podlahy boli kvôli vzhľadu a funkčnosti pálené a kartáčované." 

 

Jillayne on the sawmill Jillayne on the sawmill

 

Smrek, ktorý získali z miestneho lesa, použili takmer na všetky prvky štúdia. „Použili sme ho na drevenú konštrukciu, podlahu a vnútorné i vonkajšie povrchové úpravy. Dokonca aj malú palubu a okná sme vyrobili zo smreku,“ prezrádza Parker. 

Počas tohto procesu Parker a Jillayne prehĺbili svoj vzájomný vzťah a získali nové zručnosti. „Jillayne sa naučila obsluhovať LT15. Vďaka jednoduchosti tohto stroja získala Jillayne svoje prvé skúsenosti s pílením. Naučila sa tiež píliť stolárske výrobky a vztyčovať drevený rám. Naučila sa omnoho viac aj o jóge,“ delí sa o svoje skúsenosti Parker. 

 

Inside of Dunbar Yoga StudioInside of Dunbar Yoga Studio

 

Parker síce tiež rád cvičí v štúdiu DaWally spolu s Jillayne, ale primárne túto budovu využíva Jillayne na výuku jógy pre svojich študentov. 

„Na píle LT15 sme vyrábali rezivo. Aby úplne vyschlo, stačil týždeň. Jeden víkend sme pílili a ďalší víkend sme vyrábali stolárske výrobky. Dokončovali sme ich spoločne,“ hovorí Parker. 

 

Yoga Studio DeckYoga Studio Deck

 

Práca s láskou 

„Rozhodne to bola práca z lásky. Projekt trval dlhšie, ako sa očakávalo, a počas stavby sa stále vyvíjal. Akonáhle bol dokončený, s úľavou sme ho začali využívať a venovať sa o víkendoch aj iným aktivitám,“ pokračuje Parker. 

 

Dawally StudioDawally Studio

 

„Máme veľké šťastie, že môžeme robiť takú prácu vo svojom voľnom čase. Postaviť niečo od nuly dokáže len malé percento ľudí. Jednoduchosť a efektivita našej píly Wood-Mizer nám tento projekt značne uľahčila,“ zdieľa svoje skúsenosti Parker. 
 
Teraz, keď je štúdio dokončené, však dala dvojica jasne najavo, že hodlá pokračovať vo svojej spoločnej piliarskej práci. „Staviame nový dom a obstarali sme si hobľovačku/tvarovačku Wood-Mizer MP200, ktorá nám pomôže prácu urýchliť.“

***

Prihláste sa na odber noviniek
Dostávajte e-mailové aktualizácie exkluzívnych špeciálnych ponúk, správy o nových produktoch a pozvánky na špeciálne udalosti!