Firma Nelson Wood Shims udáva 30 až 50%-ný nárast výkonu s najnovším piliarskym systémom Wood-Mizer TV6000 / MR6000

By Wood-Mizer, Europe

Nelson Wood Shims Installs Wood-Mizer Sawmill System to Drive Productivity

 

Spoločnosť Nelson Wood Shims so sídlom v Minnesote v USA je najväčší výrobca podložiek v Severnej Amerike a vyrába vysoko kvalitné celoštátne distribuované drevárske výrobky. Spoločnosť nedávno investovala do nového piliarskeho systému, aby maximalizovala výťažnosť guľatiny a zároveň minimalizovala investičné a prevádzkové náklady.

Spoločnosť Nelson Wood Shims vyrába rôzne druhy podložiek z najkvalitnejšieho ihličnatého dreva pestovaného v Severnej Amerike i na celom svete. Podložka je klinovitý kus dreva, ktorý sa používa na vyrovnanie a zarovnanie povrchov alebo ako opora v stavebných projektoch. Spoločnosť Nelson Wood Shims ponúka aj vysoko kvalitné a konzistentné drevené podložky pre kutilov. Vďaka 65. rokom skúseností s výrobou a predajom sa ich jasne rozoznateľné výrobky predávajú v mnohých známych maloobchodných predajniach pre domácich kutilov. "Aby sme udržali odkaz nášho zakladateľa Wilbura Nelsona, je pre nás zásadné vyrábať vysoko kvalitné pravé podložky v konzistentnej šířke a dĺžke," hovorí Brian Peterson, prezident spoločnosti Nelson Wood Shim.

 

scottbergscottberg

 

Do roku 2014 sa spoločnosť Nelson Wood Shims piliarskou výrobou nezaoberala. "Mali sme problémy obstarávať potrebné množstvo materiálu a predaj drevených podložiek sa stále zvyšoval," uviedol Scott Berg, riaditeľ závodu spoločnosti Nelson Wood Shims. "Začali sme hľadať riešenie nášho problému a našli sme pílu Wood-Mizer pre začiatočníkov, ktorá sa vošla do našej vtedajšej budovy. Spoločnosť Wood-Mizer vykonala školenie piliarov, pretože sme predtým žiadnu pílu neprevádzkovali." V roku 2015 spoločnosť Nelson Wood Shims doplnila svoju prevádzku o druhú, výkonnejšiu hydraulickú pílu Wood-Mizer radu LT, ktorá slúži na spracovanie kmeňov. "Prvú pílu sme zabudovali do spracovávania nášho dreva a vertikálnej integrácie výrobného procesu. Dnes nám Wood-Mizer ďalej pomáha zefektívňovať a zvyšovať výrobu a posilňuje našu povesť dodávateľov vysokej kvality," hovorí Peterson.

 

Nelson Wood Shims Log DeckNelson Wood Shims Log Deck
logramploadinglogramploading
tv60001tv60001

 
Pretože firma Nelson Wood Shims stále rástla, obrátila sa na spoločnosť Wood-Mizer, aby našli riešenie  rozšírenia kapacity píly. "Poznali sme podporu spoločnosti Wood-Mizer a jej snahu vyhovieť svojim zákazníkom," povedal Berg. "Wood-Mizer poskytol automatizovaný systém za prijateľnú cenu." Tím špecialistov piliarskych riešení Wood-Mizer navrhol a nainštaloval novú vysoko výkonnú komerčnú spracovateľskú linku, ktorá spĺňa špecifické požiadavky spoločnosti Nelson Wood Shims. Luke Murray zo spoločnosti Wood-Mizer povedal: "Rad priemyslových strojov Wood-Mizer nám umožňuje uspokojiť potreby zákazníkov, ktorí zažívajú rast alebo majú rastové ciele. Boli sme nadšení, že môžeme spolupracovať so spoločnoťou Nelson Wood Shims a inštalovať inovatívny, vysoko výkonný piliarsky systém s obmedzeným rozpočtom."

 

tvsbladestvsblades
logspikewheellogspikewheel

 

Piliarsky systém Nelson Wood Shims je vybavený dvojitou zvislou pílou a pílou MultiRip, čo zahŕňa inovatívny systém ovládania umožňujúci jednému operátorovi spracovávať guľatinu na rezivo, a to znižuje náklady na pracovnú silu. Vďaka integrovaným dopravníkom rezivo efektívne prechádza systémom za účelom triediť ho a stohovať. Spoločnosť sa spolieha na to, že piliarsky systém zabezpečí veľmi presné rezy a vynikajúci finálny rezný povrch, čím sa zvýši výťažnosť.

 

tv6000tv6000

 

Dvojitá zvislá píla TV6000 je najväčšia a najrobustnejšia dvojitá zvislá píla Wood-Mizer na prvotný porez, ktorá zvláda vysokú priechodnosť malých až stredne veľkých kmeňov s dĺžkou až 6,6 m. "Hlavnou prioritou v tejto primárnej fáze procesu pílenia kmeňa je dosiahnuť rovnaké rezné plochy na spracovanom kmeni," povedal Murray. "Naša dvojitá zvislá píla rovnomerne píli plochy pomocou rýchleho a presného podávacieho systému v spojení s valčekmi s prítlakom nadol a podávacou reťazou. To umožňuje vyššiu výťažnosť v ďalšej fáze - pri viac kotúčových pílach MR6000, známych aj ako píly na viacnásobné delenie."

Dalšou fázou je viacnásobné delenie na MR6000, píle schopnej vykonávať viac rezov s vysokou toleranciou pri jednom priechode. Optické senzory detekujú prítomnosť materiálu a aktivujú pneumaticky ovládané valčeky, ktoré vyvíjajú prítlak nadol na hranol a vedú drevo presne cez pílu MR6000. "Píla MR6000 je výkonný stroj, ktorý vyrába väčšinu hotových výrobkov," povedal Murray.

 

actionspikeyactionspikey

 

Každý stroj je navrhnutý tak, aby mohol pracovať ako samostatná jednotka a mohol byť zároveň rôzne konfigurovaný v piliarskej linke, keby sa požiadavky firmy zmenili. "Náš výkon sa zvýšil o 30 až 50 % pri menšom počte ľudí," povedal Berg. "Konzistentné rezy tiež umožnili eliminovať potrebu hobľovať."

 

sawlogconveyorsawlogconveyor

 

Inštalácia v spoločnosti Nelson Wood Shims podporuje celosvetovú povesť spoločnosti Wood-Mizer ako dodávateľa inovatívnych piliarskych produktov a komerčných piliarskych liniek. "Konštrukcia tohto systému je prispôsobená potrebám zákazníka. Veríme, že spoločnostu Nelson Wood Shims bude mnoho ďalších rokov prinášať vysokú výkonnosť a špičkové výsledky," povedal John Smith, generálny riaditeľ spoločnosti Wood-Mizer. "Naše špecializované tímy sa zameriavajú na pomoc našim klientom pri tvorbe dlhodobých riešení, ktoré prinášejú maximálnu návratnosť investícií."

 

log edgerlog edger

 

Peterson a Berg uviedli, že proces inštalácie prebehol veľmi hladko a že tím spoločnosti Wood-Mizer poskytol pracovníkom píly podrobné školenie o všetkých zariadeniach. "Spoločnosť Wood-Mizer dodala výrobok včas a poskytla vynikajúce inštalačné služby," povedal Berg. "Oceňujeme praktické zapojenie, servis a nasadenie, s ktorým nám tím poskytuje podporu. Je to začiatok dlhodobej spolupráce so spoločnosťou Wood-Mizer," povedal Peterson.

 

cutandedgedcutandedged
Nelson Wood Shims OffbearingNelson Wood Shims Offbearing
Nelson Wood Shims YardNelson Wood Shims Yard

 

Prínosy linky TV6000 / MR6000 vo firme Nelson Wood Shims

  • Návrh piliarskeho systému na mieru podľa potrieb a rozpočtu zákazníka
  • Podrobné riadenie projektu
  • Výroba na svetovej úrovni
  • Dôkladné školenie a inštalácia
  • Zvýšenie výkonu o 30 až 50 %
  • Zníženie mzdových nákladov (do procesu je zapojených menej ľudí)
  • Eliminácia potreby hobľovať po multiripe
  • Stála výroba vysoko kvalitných drevených podložiek s potenciálom rastu


***

Prihláste sa na odber noviniek
Dostávajte e-mailové aktualizácie exkluzívnych špeciálnych ponúk, správy o nových produktoch a pozvánky na špeciálne udalosti!