Rozvíjanie rodinného podnikania s pílami Wood-Mizer na francúzskom Azúrovom pobreží

Restoring Family Sawmilling Business with Wood-Mizer LT20 in Cote d’Azur, France

 

Spoločnosť Spinelli Palanca Services má vyše sto ročné skúsenosti s ťažbou dreva, čistením, okliešťovaním a výrubom stromov. Rodinnú firmu založili v roku 1912 a vyvíja sa už po celé generácie. V roku 2014 podnik prevzali dvaja vášniví drevári - Sebastien Spinelli a jeho partner Cyril Palanca, aby pokračovali v rodinnom dedičstve a zároveň zachovali najvyššiu kvalitu služieb. 

"Prácu s drevom máme v rodine," vysvetľuje Sebastien Spinelli, spolumajiteľ spoločnosti. "Všetko o dreve som sa naučil od svojho deda a otca, ktorí pracovali ako drevorubači a piliari. Môj otec Didier Spinelli vybudoval piliarsku firmu v Castagniers a ja som sa k nemu pripojil v roku 2014. Vďaka strojom a nástrojom Wood-Mizer sme na Azúrovom pobreží vytvorili obchod s drevom."

V súčasnosti sa firma Spinelli Palanca Services nachádza v L'Able nedaleko Malaussène, iba 45 minút jazdy autom od pobrežia Stredozemného mora. Okrem výroby kvalitného dreva na rôzne stavby a konštrukcie ponúka spoločnosť prerezávanie, prebierku a zastrihávanie všetkých druhov stromov, údržbu zelene v súkromých domoch i na verejných priestranstvách aj výrobu kvalitného palivového dreva. "Sme tím zapálených ľudí, ktorí svoje zručnosti a odborné znalosti uplatňujú v rôznych službách zameraných na drevo a zároveň sú ohľaduplní k životnému prostrediu. Sme držitelia certifikátu PEFC a patríme k celosvetovému programu podporujúcemu zodpovedné a udržateľné lesné hospodárenie," uisťuje Sebastien.

 

 

Zamestnanci spoločnosti Spinelli Palanca Services sú známí tým, že sú dobre vyškolení vo vykonávaní najrôznejších prác v záhradách, parkoch a lesoch a sú zvyknutí pracovať v ťažkých podmienkach, ako je napríklad vysokohorská ťažba dreva. 

Piliarska činnosť spoločnosti Spinelli Palanca je založená výhradne na nástrojoch a strojoch Wood-Mizer. "Spolupráca začala zhruba pred dvoma rokmi, keď sme na internete našli informácie o spoločnosti Wood-Mizer. Kúpili sme stacionárnu pílu LT20 s lôžkom dlhým 7,2 m a omietačku dosiek EG300. Na údržbu originálnych pílových pásov Wood-Mizer používa obsluha ostričku BMS250 a rozvodku BMT150. Najdôležitejší stroj v našej piliarskej dielni je píla LT20, pretože nám pomáha zvyšovať hodnotu miestneho dreva a dodávať zákazníkom výrobky najvyššej kvality," hovorí Sebastien.

"Píla LT20 s predĺženým lôžkom vyrába dlhé trámy, ktoré sú žiadané na stavby domov a striech. Z miestnych lesov dovážame do údolia mäkké drevo, ako je borovica, smrek a jedľa, z ktorých vyrábame rôzne tesárske výrobky na bývanie, obklady a strešné krytiny. Úspešní sme aj v oblasti záhradníckych a krajinárskych úprav," zdôrazňuje Sebastien. "Medzi zákazníkmi rastie tendencia kupovať výrobky z miestneho dreva. Zdá sa, že si ľudia uvedomujú hodnotu miestneho dedičstva. Naše výrobky vychádzajú z regionálnych tradícií a požiadaviek. Nadväzujeme na tradičné tesárske vzory z oblasti Azúrového pobrežia a na krajinné úpravy charakteristické pre stredomorské pobrežie."

 

 

Druhým dôležitým strojom, ktorý prevádzkuje spoločnosť Spinelli Palanca Services, je omietačka Wood-Mizer EG300. Dobre dopĺňa pílu LT20 a zvyšuje efektivitu výroby dreva. "Je to užitočný stroj, pretože rýchlo a bez námahy omieta hrubé strany dosky. Aj s menej zaškolenou obsluhou môžeme výrazne urýchliť proces výroby kvalitných dosiek. Dnes prevádzkujeme EG300 len s dvoma pílovými kotúčmi, ale v budúcnosti chceme inštalovať päť kotúčov a rozrezávať dokonale pravouhlé kusy," hovorí Sebastien.   

Spoločnosť Spinelli Palanca Services čoskoro rozšírí svoju prevádzku o priemyslovú pílu WB2000 a príslušenstvo na nakladanie kmeňov a manipuláciu s materiálom. "Chceme vybudovať priemyselnú piliarsku linku v spolupráci s mestom a miestnymi združeniami, ktoré nám finančne pomáhajú. S pílou WB2000 zvýšime produktivitu, lepšie zhodnotíme miestne drevo a dodáme zákazníkom kvalitnejšie výrobky," vysvetľuje Sebastien Spinelli.

"Zariadenia Wood-Mizer odporúčam všetkým piliarom, stolárom a tesárom, ktorí hľadajú efektívne, spoľahlivé a hospodárne riešenia ako spracovávať drevo. Porovnávali sme píly Wood-Mizer s ostatnými konkurenčnými značkami a uistili sme sa, že Wood-Mizer ponúka najlepší pomer ceny a kvality. Inžinieri Wood-Mizer teraz vyvíjajú konfiguráciu priemyslového radu WB2000, ktorý bude najlepšie vyhovovať našim obchodným požiadavkám," potvrdzuje Sebastien.

 

 

Sebastien Spinelli a jeho spoločnosť podporili Francúzske dni otvorených dverí Wood-Mizer (French Open Days) a privítali vo svojom závode desiatky zákazníkov, ktorí mohli sledovať pílu Wood-Mizer v prevádzke. V marci 2023 tu spoločnosť Wood-Mizer predviedla klasickú mobilnú pílu LT40, mobilnú pílu LT20 WIDE, mobilnú pílu LT15CLASSIC WIDE, ďalej stacionárnu pílu s dlhým lôžkom LT20, omietačku EG300 a zariadenia na údržbu pílových pásov využívané vo firme Spinelli Palanca Services.

Viac informácií:  https://www.spinelli-palanca.fr/ 

 

***

Prihláste sa na odber noviniek
Dostávajte e-mailové aktualizácie exkluzívnych špeciálnych ponúk, správy o nových produktoch a pozvánky na špeciálne udalosti!