Výroba palisandra pomocou píly Wood-Mizer LT20 v Indonézii

Rosewood Production with Wood-Mizer LT20 Sawmill in Indonesia

 

Indonézska spoločnosť píli exotické tvrdé drevá, aby zvýšila svoj odbyt v Číne a Japonsku. Firma zamestnáva 150 zamestnancov a od doby, keď kúpila pílu Wood-Mizer LT20 zvýšila svoj zisk.

“Môj otec založil firmu v roku 1991. Ja som ju prevzal pred dvoma rokmi,” hovorí pán Kennedy, majiteľ spoločnosti. Firma spracovávala ratan, ale neskôr sa viac zamerala na indonézsky palisander (rosewood) a  agát (acacia)—dve exotické tvrdé dreviny, ktoré sa veľmi ťažko pília. “Za deň musíte vymeniť dva alebo aj tri pílové pásy,” vysvetľuje pán Kennedy.

 

 

Jeho píla LT20 s pílovými pásmi  Wood-Mizer to pomáha zvládnuť. Kennedy vysvetľuje: “Dobrá vec je, že pílenie je presné a pílový pás je tenký, takže získate z dreva maximum. Snažíme sa čo najviac minimalizovať odpad. S pílou Wood-Mizer vyrábame dosky hrubé 3,3 cm a ušetríme asi polovicu na odpade oproti bežnej reťazovej píle.”

 

Wood-Mizer LT20 je veľmi flexibilná píla, ktorá píli kmene s priemerom až 80 cm a dlhé 4,8-8,4 m. V prípade pána Kennedyho bola LT20 dostupné riešenie pre jeho malé podnikanie. Pílu prevádzkujú s manuálnou manipuláciou s kmeňom. Keď sa rozhodoval, akú pílu kúpi, vybral si pílu Wood-Mizer. Tá mu poskytuje presný rez, ktorý potrebuje, pretože pre jeho drahé drevo je presnosť veľmi dôležitá.

 

 

“Keď nám prídu kmene,”hovorí Kennedy, “triedime ich podľa kvality. Po vytriedení idú na pílu, aby sa popílili. Po rozpílení ide drevo na hobľovačku, aby bolo hladké a rovné. Omietneme hrany, aby boli priame, a potom profilujeme. Následne drevo ukladáme na palety a pripravíme na export.”

 

 

Výrobcovia nábytku v Číne a Japonsku si cenia Kennedyho výrobky kvôli presnosti a kvalite dreva, ktorú garantuje.

“Zažívate zvláštne potešenie, keď vidíte píliť veľmi krásny kus dreva,” poznamenáva Kennedy, “a môžete na ňom vidieť tú krásnu vláknitú štruktúru—a keď sa vám váš produkt páči, prináša vám to pocit šťastia.”

 

Prihláste sa na odber noviniek
Dostávajte e-mailové aktualizácie exkluzívnych špeciálnych ponúk, správy o nových produktoch a pozvánky na špeciálne udalosti!