Ako zvoliť typ pílového pásu

By Wood-Mizer, Europe

Každý zub pílového pásu Wood-Mizer je popri stovkách kombinácií odvodených od profilu a materiálu presne nastavený pomocou počítačom riadeného zariadenia a kompletne vybrúsený od špičky k špičke s použitím vynikajúcej brúsnej technológie, aby sa zaistila najvyššia kvalita a výkon pílového pásu. Pílové pásy Wood-Mizer sa vyrábajú v Európe a u všetkých sa kontroluje kvalita vykonaním vyše 100 testov a prehliadok od výberu surového materiálu až po konečné ostrenie. Sú kompatibilné s celým radom značiek a modelov píl. Na píly a pílové pásy Wood-Mizer sa môžete spoľahnúť pre ich neprekonateľnú kvalitu, presnosť a výkon v každej reznej škáre.

Wood-Mizer vyrába pílové pásy na požiadanie aj v zákazníckych dĺžkach.

Popri profile treba pri výbere najlepšieho pílového pásu pre vašu prácu brať do úvahy aj jeho materiál. Wood-Mizer ponúka viacero materiálov založených na legovaní, tepelnom spracovaní atď.

Získajte zadarmo e-knihu

Získajte bezplatne E-knihu a zistite, ako zlepšiť výkon a predĺžiť životnosť vášho pílového pásu. Prihláste sa na odber nášho newsletteru a získajte e-knihu s desiatimi najdôležitejšími vecami o pílových pásoch a s odkazmi na užitočná videá.

Prihlásiť sa k odberu znamená, že súhlasíte s dostávaním emailových noviniek od Wood-Mizer a súhlasíte s podmienkami zásad ochrany súkromia firmy Wood-Mizer.


Pílové pásy BiMETAL (dvojkov)

Pílový pás BiMETAL vyrábame z dvoch druhov ocele: nosný materiál je z legovanej ocele a špičky zubov z rýchloreznej ocele. Vo výrobnom procese sa špička zubu v tvare drôtu spojí s nosným materiálom laserovým zváraním a v ďalšej fáze výroby sa vyformuje správny profil. Spravidla sa používajú na prvotné rozpílenie pri mobilných alebo priemyslových piliarskych operáciách. Pílové pásy BiMETAL si udržia naostrené hrany až trikrát dlhšie ako pílové pásy z uhlíkovej ocele a možno ich viacnásobne ostriť brúsnym kotúčom CBN. Pílové pásy BiMETAL ponúkajú dlhšiu životnosť ostria ako väčšina uhlíkových a vysoko legovaných pásov a sú konštruované pre vysoko produkčné piliarske prostredie.

  • Údržba brúsnou technológiou CBN

Pílové pásy MaxFLEX (maximálna pružnosť)

MaxFLEX je všestranný pílový pás vynikajúcej kvality vhodný na pílenie i rozmietanie tam, kde je nevyhnutná maximálna ohybová životnosť. S vynikajúcou vysoko legovanou oceľou pre maximálnu ohybovú a celkovú životnosť, sa pílové pásy MaxFLEX používajú predovšetkým pri mobilnej a priemyslovej piliarskej činnosti. Môžete ho požívať aj na rozmietanie.

  • Údržba brúsnou technológiou CBN
  • Tvrdosť materiálu je podobná ako u pásov DoubleHARD

Pílové pásy DoubleHARD (dvojnásobne tvrdý)

Základný materiál na pásy DoubleHARD je vyrobený z vysoko legovanej ocele a je konštruovaný pre mobilné a priemyslové piliarske zariadenia. S kombináciouá tvrdšej zliatinovej ocele a indukčného kalenia zubov poskytujú pílové pásy DoubleHARD dvakrát väčšiu odolnosť a dvakrát dlhšiu životnosť ostria v porovnaní so štandardnými uhlíkovými pásmi a možno ho opakovane prebrusovať brúsnym kotúčom CBN. Pílové pásy DoubleHARD sú trvanlivé všestranné pásy na pílenie mäkkého i tvrdého, uzlovitého i zamrznutého dreva.

  • Tvrdší ako uhlíková oceľ
  • Tuhý materiál bez čipov
  • Trvanlivý pás s opakovaným preostrovaním

Pílové pásy SilverTIP (strieborná špička)

Pílové pásy SilverTIP sa vyrábajú zo strunovej uhlíkovej ocele, aby sa zaistila vysoká pružnosť a odolnosť. Môžu sa používať na mobilných i priemyslových pílach a sú vhodné aj na horizontálne pásové rozmietacie píly. Uhlíková oceľ sa najčastejšie používa pri pílení tenkým pásom a možno ju ostriť brúsnym kotúčom CBN. Bežne sa však nepoužíva tak často ako pílové pásy z tvrdšej zliatinovej ocele, napríklad pásy DoubleHARD. Pílové pásy SilverTIP sú ideálne na úsporné pílenie, prvotný i následný porez a tiež pre prostredie, kde sa pília veľké objemy.

  • Mäkší ako vysoko legovaná oceľ

Pílové pásy StartCUT (vstupný porez)

Wood-Mizer predstavil vo svojej ponuke rad StartCUT ako najlacnejšie pásy na kmeňové píly a rozmietačky. Pílové pásy StartCUT sú vyrobené z strunovej uhlíkovej ocele s indukčne kalenými zubami, ktoré sú rozvedené a naostrené. Pre piliarov, ktorí uprednostňujú nízku cenu, je StartCUT tá pravá voľba lacného pílového pásu od svetoznámeho výrobcu.

***

Prihláste sa na odber noviniek
Dostávajte e-mailové aktualizácie exkluzívnych špeciálnych ponúk, správy o nových produktoch a pozvánky na špeciálne udalosti!