Udržateľné lesné hospodárstvo

Piliarstvo s pílou Wood-Mizer LT40 na panstve Balmoral v Škótsku

Hrad Balmoral je sídlom škótskej kráľovskej rodiny od roku 1852, keď ho pre kráľovnú Viktóriu získal princ Albert. Podľa tradície sa každý ďalší majiteľ panstva osobne zaujíma o jeho prevádzku a zveľaďovanie. Spoločnosť Balmoral Estate nedávno kúpila mobilnú pílu Wood-Mizer LT40 WIDE, aby mohla efektívne udržiavať lesy a zelené plochy v okolí zámku.

Udržateľná správa lesa pre miestne komunity v Taliansku

Už vyše 20 rokov sa talianska organizácia Alta Val di Suza Forestry Consortium of Turin (ďalej len Spoločenstvo) spolieha na píly Wood-Mizer pri dosahovaní dvoch cieľov udržateľnej správy lesa – ochrany životného prostredia a efektivneho využívania dreva ako suroviny.

Udržateľné spravovanie verejných lesov v Katalánsku s pílou Wood-Mizer

Projekt MMBB, ktorý prepojil niekoľko mestských komunít v Katalánsku, úspešne rozvíja tzv. cirkulačnú ekonomiku pre efektívne a bezodpadové využitie dreva z verejných lesov.

Od ničivých požiarov k oživeniu ekonomiky: Ako píla Wood-Mizer pomáha znova vybudovať taliansku dedinu

Štyri roky po požiaroch v údolí Val di Susa neďaleko hranice medzi Talianskom a Francúzskom zaceľuje miestne družstvo La Foresta rany spôsobené lesu a zhodnocuje drevo ve všetkých jeho podobách.

Prihláste sa na odber noviniek
Dostávajte e-mailové aktualizácie exkluzívnych špeciálnych ponúk, správy o nových produktoch a pozvánky na špeciálne udalosti!