ASIA

Piliarstvo pre výrobu drevených dverí v Indonézii

Vďaka rozumným investíciám do vybavenia píly zlepšil indonézsky výrobca dverí kvalitu reziva, optimalizoval produktivitu a zvýšil výťažnost z cenného tropického dreva.

Výroba palisandra pomocou píly Wood-Mizer LT20 v Indonézii

Indonézska spoločnosť píli exotické tvrdé drevá, aby zvýšila svoj odbyt v Číne a Japonsku. Firma zamestnáva 150 zamestnancov a od doby, keď kúpila pílu Wood-Mizer LT20 zvýšila svoj zisk.

Ako v Indonézii nahrádzajú staré píly moderným zariadením

S rastom ceny kmeňov sú indonézske firmy nútené v záujme väčšej výťažnosti modernizovať svoje piliarske strojné vybavenie. Doddik Sulistiono je majiteľ spoločnosti Citra Fajar Utama – drevospracujúcej a nábytkárskej firmy na strednej Jáve v Indonézii. Ako doplnok k miestnemu dopytu firma tiež exportuje rezivo a nábytok do Číny, Južnej Kórey a na Tchaj-van.

Nová piliarska firma v Thajsku kladie dôraz na návratnosť investície

Továreň na biomasu PSW Parawood v thajskom meste Amphoe Phon Phisai rozšírila svoje podnikanie o piliarstvo. Majiteľ si uvedomil, že spracovaním vysoko kvalitných eukalyptov a kaučukovníkového dreva na píle na výrobu paliet a nábytku môže produkovať aj odpad, ktorý by sa mohol použiť ako biomasa. Keď získa kvalitnejšie a väčšie kmene pre pílu, bude schopný svoje podnikanie rozšíriť a otvoriť nové ziskové príležitosti.

Malajská firma prešla na rýchlejšiu a produktívnejšiu pílu s tenkou reznou škárou

Táto rodinná píla v Terenggane v Malajzii je príkladom, že aj malé firmy môžu ťažiť z výhod modernej a efektívnej piliarskej technológie.

Filipínska skúsenosť: ilegálne vyťažené drevo použili na výrobu 146.000 školských lavíc

Mnoho štátov sa snaží úplne zastaviť ilegálnu ťažbu dreva. Filipínci prišli s výnimočným , kreatívnym a úsporným spôsobom, ako tento problém riešiť pomocou píl Wood-Mizer.

Prihláste sa na odber noviniek
Dostávajte e-mailové aktualizácie exkluzívnych špeciálnych ponúk, správy o nových produktoch a pozvánky na špeciálne udalosti!