IT

Talianska rodinná firma na palivové drevo zvyšuje zisky vďaka píle LT70

Dedo Stefana Chiniho založil v roku 1929 približne 50 km severovýchodne od Ríma rodinnú firmu na predaj ručne štiepaných železničných pražcov. Stefanov otec vyrástol v drevospracujúcom priemysle a vďaka tvrdej práci vybudoval úspešnú firmu na výrobu palivového dreva. Stefano začal podnik viesť na plný úväzok v roku 2007. Ako majiteľ v tretej generácii už premýšľa o budúcnosti svojho syna v rodinnom podniku.

Ako taliansky drevár získa z každého kmeňa niečo navyše

Ak podniknete dvojhodinový výlet z Benátok do Álp, cesta vás povedie okolo podniku Marca Marcanteho. Nakoľko sa nachádza v podhorí regiónu Vicenza, Marcovo podnikanie pokračuje v tradičnej výrobe palivového dreva, s ktorou začal jeho otec pred takmer 30 rokmi. No jednako, s meniacou sa dobou Marco rozširuje a obmeňuje svoju produkciu aj zákazníkov.

Udržateľná správa lesa pre miestne komunity v Taliansku

Už vyše 20 rokov sa talianska organizácia Alta Val di Suza Forestry Consortium of Turin (ďalej len Spoločenstvo) spolieha na píly Wood-Mizer pri dosahovaní dvoch cieľov udržateľnej správy lesa – ochrany životného prostredia a efektivneho využívania dreva ako suroviny.

Od ničivých požiarov k oživeniu ekonomiky: Ako píla Wood-Mizer pomáha znova vybudovať taliansku dedinu

Štyri roky po požiaroch v údolí Val di Susa neďaleko hranice medzi Talianskom a Francúzskom zaceľuje miestne družstvo La Foresta rany spôsobené lesu a zhodnocuje drevo ve všetkých jeho podobách.

Umelecké remeslo drevených lyžíc a tanierov: Talianska rodina udržiava svoje tradičné podnikanie pri živote

Pre rodinu Perettiovcov je drevo životne dôležitou súčasťou existencie, ako voda a vzduch. Drevo im poskytuje živobytie už vyše polstoročia a v údolí, kde žijú, je to tradičné remeslo.

Mobilná píla pomáha šetriť peniaze zákazníkov za dopravu guľatiny

“Už nepotrebujeme traktor na odťahovanie kmeňov z lesa alebo nákladné auto na dopravu hotových dosiek k zákazníkovi,” hovoria bratia Geronazzovci, mobilní piliari z Talianska.

Prihláste sa na odber noviniek
Dostávajte e-mailové aktualizácie exkluzívnych špeciálnych ponúk, správy o nových produktoch a pozvánky na špeciálne udalosti!