SE

Dvaja bratia zo Švédska úspešne prevádzkujú stavebnú a stolársku dielňu

Göran & Lennart Ståhlovci vyrábajú veci z dreva a zásobujú vo Švédsku miestnych zákazníkov kvalitným drevom na stavbu a dokončovanie domov. Bratia sa spoliehajú predovšetkým na nástroje a stroje z ponuky Wood-Mizer, vrátane štvorstrannej hobľovacky/tvarovačky MP260 a preťahovačky MP160.

MILOVANÁ PRÁCA NA CELÝ ŽIVOT - príbeh švédskeho stolára

"Drevo, ktoré sa predáva v obchodoch, je drahé, a tak ľudia hľadajú spôsoby, ako ho kúpiť lacnejšie. Zavolajú mi a ja im vyrobím rôzne veci - podlahy, steny a stropné dosky, či dokonca aj špeciálne lišty na historické domy. Na tieto kvalitné výrobky používam kmene z lesov starých 200 rokov," vysvetľuje Hans Larsson, piliar a stolár zo švédskeho mesta Vansbro.

Píly a drevospracujúce zariadenia Wood-Mizer pomáhajú pri rozvoji švédskeho drevopriemyslu

Švédsko je krajina s bohatou tradíciou spracovania dreva a úcty k lesom, ktoré pokrývajú dve tretiny škandinívskeho štátu. So správne udržiavanými lesmi zastáva drevospracujúci priemysel v švédskej ekonomike vedúcu pozíciu. Celý rad lesníkov, piliarov a spracovateľov dreva sa spolieha na zariadenia Wood-Mizer, ktoré pomáhajú ich majiteľom úspešne podnikať v odbore po celom Švédsku.

Učenie sa pri práci s drevom s Wood-Mizer vo Švédsku

Zakaždým, keď švédsky podnikateľ David Virén pracuje na nejakej doske so svojou zrovnávačkou/tvarovačkou Wood-Mizer, má pocit, že sa učí ďalšiu lekciu o dreve. "Pracovať s drevom je viac ako len práca, ktorú je treba urobiť. Je to proces učenia sa, z ktorého môžete získať veľa uspokojenia," vysvetľuje.

Prihláste sa na odber noviniek
Dostávajte e-mailové aktualizácie exkluzívnych špeciálnych ponúk, správy o nových produktoch a pozvánky na špeciálne udalosti!