DE

Nábytok z dreva vyrábaný v nemeckom Dolnom Sasku

Objemná guľatina je často lacná, no ťažšie sa spracováva, a tak ju nie mnohí dokážu spracovať. Tieto prekážky však nezastavili Jana Nartena, mladého stolára z Nemecka, ktorý píli kmene s veľkými priemermi a vyrába unikátny drevený nábytok.

Nemecká stolárska dielňa píli obrovské dubové kmene pílou WM1000

Keď sa Heiner Schäfers a Aron Keidel, dvaja nadšenci dreva a krásnych výrobkov z neho stretli v majstrovskej tesárskej škole, začala sa formovať jedna skvelá myšlienka. Pred desiatimi rokmi spolu začali pracovať a dnes prevádzkujú skutočne unikátne podnikanie v nemeckom Recklinghausene.

Silná žena pri ovládacom pulte píly

Bad Berka sú malé kúpele v nemeckej spolkovej krajine Durínsko. Tu sme sa stretli so Sandrou Eule, jedinou ženou, ktorá prevádzkuje v Nemecku pílu Wood-Mizer. Spoznali sme v nej peknú blondínu so srdcom i dušou, vždy plnú energie.

Ako dosiahnuť najlepší zvuk veľkého kostolného zvona?

Nemeckí špecialisti s 300 ročnými skúsenosťami si myslia, že je to skutočná umelecká práca plus... dubová závesná hlava v zvonici.

Vlastníci lesa pília poškodené kmene, aby zvýšili ich hodnotu

Potrebujete vyčistiť les po víchrici? Sú v ňom stromy napadnuté kôrovcom? Jedno z riešení je popíliť poškodené kmene na hodnotnejšie drevo pre vlastnú potrebu či na predaj.

Prihláste sa na odber noviniek
Dostávajte e-mailové aktualizácie exkluzívnych špeciálnych ponúk, správy o nových produktoch a pozvánky na špeciálne udalosti!