Výroba reziva

Spoločnosť Wilson Enterprises rastie vďaka priemyslovému piliarskemu systému Wood-Mizer WB2000

Rodinná firma Wilson Enterprises so sídlom v Michigane dodáva od roku 1985 vysoko kvalitné drevené výrobky na domáce dekorácie, stavebné a remeselné projekty. Nedávno investovala do priemyslového piliarskeho systému Wood-Mizer WB2000, aby mohla spracovávať kmene na svoje výrobky priamo vo firme a zároveň ponúkať svoje drevené výrobky v takmer 5 000 maloobchodných predajniach po celých Spojených štátoch.

Škótski piliari vsádzajú pri tvorbe zisku na modernú technológiu Wood-Mizer WB2000

"Škótsko je krásne svojou krajinou, početnými hradmi i nepredvídateľným počasím. Cestovatelia idúci na sever od Edinburghu sa dostanú do Perthu, kde si môžu pomyslieť, že je to posledná bašta civilizácie, ale za horami sa nachádza Inverness. Táto prekvapivo teplá malá časť severného Škótska je vďaka svojmu mikropodnebiu a úrodnej pôde ideálna na pestovanie dobrého dreva," hovorí Ronald Munro Ferguson, majiteľ firmy Novar Sawmill.

Talianska rodinná firma na palivové drevo zvyšuje zisky vďaka píle LT70

Dedo Stefana Chiniho založil v roku 1929 približne 50 km severovýchodne od Ríma rodinnú firmu na predaj ručne štiepaných železničných pražcov. Stefanov otec vyrástol v drevospracujúcom priemysle a vďaka tvrdej práci vybudoval úspešnú firmu na výrobu palivového dreva. Stefano začal podnik viesť na plný úväzok v roku 2007. Ako majiteľ v tretej generácii už premýšľa o budúcnosti svojho syna v rodinnom podniku.

Moderná, vysoko výkonná piliarska prevádzka v Lotyšsku

Firma PRO WOOD z Lotyšska referuje, že strojnásobila objem výroby pri rovnakom počte zamestnancov a podstatne znížila množstvo drevného odpadu potom, ako začali prevádzkovať piliarsku linku Wood-Mizer WM4000.

Piliarstvo vo francúzskych Alpách: krása dreva v každom projekte

Yvan Cometto stolár z dedinky vo francúzskych Alpách vyrába produkty z miestneho dreva pomocou píly Wood-Mizer. Vo svojej firme YC Charpente pracuje Yvan s drevom a objavuje pritom jeho krásu. "Nevymenil by som toto miesto za žiadne iné na svete," smeje sa .

Výroba palisandra pomocou píly Wood-Mizer LT20 v Indonézii

Indonézska spoločnosť píli exotické tvrdé drevá, aby zvýšila svoj odbyt v Číne a Japonsku. Firma zamestnáva 150 zamestnancov a od doby, keď kúpila pílu Wood-Mizer LT20 zvýšila svoj zisk.

Malajská firma prešla na rýchlejšiu a produktívnejšiu pílu s tenkou reznou škárou

Táto rodinná píla v Terenggane v Malajzii je príkladom, že aj malé firmy môžu ťažiť z výhod modernej a efektívnej piliarskej technológie.

Prihláste sa na odber noviniek
Dostávajte e-mailové aktualizácie exkluzívnych špeciálnych ponúk, správy o nových produktoch a pozvánky na špeciálne udalosti!