USA

Stavba jedinečnej drevenej kaplnky na farme v USA

"Som staviteľ už 40 rokov a za tie roky som postavil veľa rôznych vecí. Ale myslím, že táto kaplnka je to najlepšie, čo som kedy urobil," hovorí Bill Miskiman, majiteľ farmy v Connecticute a jeden z tých, ktorí sa podieľali na vzniku unikátnej kaplnky Trinity Knot.

Spoločnosť Wilson Enterprises rastie vďaka priemyslovému piliarskemu systému Wood-Mizer WB2000

Rodinná firma Wilson Enterprises so sídlom v Michigane dodáva od roku 1985 vysoko kvalitné drevené výrobky na domáce dekorácie, stavebné a remeselné projekty. Nedávno investovala do priemyslového piliarskeho systému Wood-Mizer WB2000, aby mohla spracovávať kmene na svoje výrobky priamo vo firme a zároveň ponúkať svoje drevené výrobky v takmer 5 000 maloobchodných predajniach po celých Spojených štátoch.

Firma Nelson Wood Shims udáva 30 až 50%-ný nárast výkonu s najnovším piliarskym systémom Wood-Mizer TV6000 / MR6000

Spoločnosť Nelson Wood Shims so sídlom v Minnesote v USA je najväčší výrobca podložiek v Severnej Amerike a vyrába vysoko kvalitné celoštátne distribuované drevárske výrobky. Spoločnosť nedávno investovala do nového piliarskeho systému, aby maximalizovala výťažnosť guľatiny a zároveň minimalizovala investičné a prevádzkové náklady.

Pílenie dreva na chatky v Michigane

Steve Kesti, majiteľ firmy Backwoods Lumber v Michigane, spomína na prvé okamihy, keď se už v detstve začal zaujímať o prácu s drevom. “Už ako dieťa som vždy chcel postaviť nejakú búdu v lese,” spomína Steve. Jeho otec bol tesár a potom, čo Steve absolvoval tesársky kurz na strednej škole, pokračoval v stopách svojho otca a aj on sám sa stal tesárom. “Pracoval som ako tesár, až som napokon začal stavať domy pre iných,” hovorí Steve.

Mesquitový domček vo vetvách stromu postavený v Arizone v USA

Stromy Mesquite dominujú naprieč arizonskou púštnou krajinou, nakoľko tieto krovité, neskrotné rastliny zanovito prežívajú napriek neľútostným životným podmienkam. V podstate nedokonalé husté drevo Sonorskej púšte druhu Velvet Mesquite inšpirovalo Arthura a Valériu Floresových pred 20. rokmi, aby založili spoločnosť ‘Tumacacori Mesquite Sawmill’ v arizonskom Tumacacori. “Teraz sme známi ako najstarší a nejväčší arizonský dodávateľ mesquitových produktov ,” hovorí Arthur.

Fascinujúci projekt s pílou: Mulberry - Morušová kaplnka na farme v Georgii, USA

20 predošlých rokov sníval a plánoval dokonalý doplnok k svojej farme v Carnesville v štáte Georgia. Stavba kaplnky na pozemku by poskytla ideálne rozšírenie príležitostí na farme. Kaplnka by mohla ponúknuť priestor na konenie svatieb, rôznych udalostí a aktivít, umožnila by viacerým ľuďom plne sa tešiť z krásy farmy.

Stavba drevených autíčok pre 'Operation Christmas Child' v USA

Pred vyše 50. rokmi rodina Postemovcov v Západnom Michigane v USA kúpila 10 akrov lesa. Vysoké borovice hladké, javory, žlté alebo krížené topole vo zvlnenej krajine obklopujú Kenov krásny dom, ktorý vlastnoručne postavil.

Prihláste sa na odber noviniek
Dostávajte e-mailové aktualizácie exkluzívnych špeciálnych ponúk, správy o nových produktoch a pozvánky na špeciálne udalosti!