Nábytkári

Stolárska dielňa v Slovinsku prevádzkuje pílu Wood-Mizer

Majiteľ slovinského stolárskeho podniku Jože Moric sa delí o zásadné poznatky zo svojej vyše štyridsať ročnej praxe v odbore spracovania dreva. "Ak ste obdarení vášňou pre prácu s drevom už v ranom veku, potom je ľahšie mať po celý život radosť z toho, čo robíte," domnieva sa.

Piliarstvo pre výrobu drevených dverí v Indonézii

Vďaka rozumným investíciám do vybavenia píly zlepšil indonézsky výrobca dverí kvalitu reziva, optimalizoval produktivitu a zvýšil výťažnost z cenného tropického dreva.

Nábytok z dreva vyrábaný v nemeckom Dolnom Sasku

Objemná guľatina je často lacná, no ťažšie sa spracováva, a tak ju nie mnohí dokážu spracovať. Tieto prekážky však nezastavili Jana Nartena, mladého stolára z Nemecka, ktorý píli kmene s veľkými priemermi a vyrába unikátny drevený nábytok.

Ako v Indonézii nahrádzajú staré píly moderným zariadením

S rastom ceny kmeňov sú indonézske firmy nútené v záujme väčšej výťažnosti modernizovať svoje piliarske strojné vybavenie. Doddik Sulistiono je majiteľ spoločnosti Citra Fajar Utama – drevospracujúcej a nábytkárskej firmy na strednej Jáve v Indonézii. Ako doplnok k miestnemu dopytu firma tiež exportuje rezivo a nábytok do Číny, Južnej Kórey a na Tchaj-van.

Inžinier na dôchodku sa vo Francúzskych Alpách venuje spracovaniu dreva

Henri Kurzaj je francúzsky podnikateľ poľského pôvodu, ktorý už takmer šesť rokov pracuje s drevom. Jeho firma Forest-Ethik sa zaoberá dizajnom a výrobou originálnych výrobkov z miestneho dreva.

Poľský podnikateľ tvorí jedinečný nábytok zo starého dreva a historických artefaktov

"Príroda nás robí šťastnými" – znie krédo Kamila Brodu, podnikateľa z poľského mesta Skarżysko-Kamienna, ležiaceho medzi Varšavou a Krakovom. Kamil pracoval 20 rokov v oblasti finančníctva, až sa napokon rozhodol uskutočniť svoje sny a začal pracovať s drevom. Svoju firmu OLD Mountains (Staré hory) založil, aby tvoril nábytok a predmety každodennej potreby z dreveného odpadu v spojení s oceľou, betónom, sklom a ďalšími materiálmi ako výrazom originálnej filozofie spojenej s týmito unikátnymi výrobkami, ktorou chce Kamil oslovovať svojich zákazníkov.

Nemecká stolárska dielňa píli obrovské dubové kmene pílou WM1000

Keď sa Heiner Schäfers a Aron Keidel, dvaja nadšenci dreva a krásnych výrobkov z neho stretli v majstrovskej tesárskej škole, začala sa formovať jedna skvelá myšlienka. Pred desiatimi rokmi spolu začali pracovať a dnes prevádzkujú skutočne unikátne podnikanie v nemeckom Recklinghausene.

Veľká píla zhodnocuje rodinné podnikanie v Dánsku

Thomas lautrup Andersen z obce Varming v Dánsku patrí do tretej generácii rodiny, ktorá vlastní miestnu pílu. “Všetko začalo v roku 1952, keď môj starý otec Bent Johannsen postavil malú tesársku dielňu,” hovorí Thomas. “Po čase dielňu rozšíril a okolo roku 1965 sa dielňa premenila na pílu.”

Poľská firma na luxusný nábytok ovládla trh vďaka píle Wood-Mizer WB2000

FAGUS, výrobca zo Sępólno Krajeńskieho v Poľsku je rodinná firma, ktorá si zakladá na dlhoročnej tradícii skúseností. Špecializuje sa na výrobu nábytku z masívu, najmä dubového a bukovbého. Ich nábytok najvyššej kvality je určený do spální, obývacích izieb či jedální.

Filipínska skúsenosť: ilegálne vyťažené drevo použili na výrobu 146.000 školských lavíc

Mnoho štátov sa snaží úplne zastaviť ilegálnu ťažbu dreva. Filipínci prišli s výnimočným , kreatívnym a úsporným spôsobom, ako tento problém riešiť pomocou píl Wood-Mizer.

Prihláste sa na odber noviniek
Dostávajte e-mailové aktualizácie exkluzívnych špeciálnych ponúk, správy o nových produktoch a pozvánky na špeciálne udalosti!