Zaujímavé nápady s pílami

Mobilná píla pre zábavu, terapiu i relaxáciu

"Píliť drevo na mojej píle Wood-Mizer je zábava! Je to relaxujúce a liečivé," tvrdí Jon Scott, piliar z New Yorku v USA.

Píly Wood-Mizer pomáhajú kultivovať a posilňovať postavenie žien v Pakistane

Spoločnosť Ciqam Green Solutions Private Limited, známa aj ako Ciqam, pôsobí na severe Pakistanu. "Ciqam" znamená po burušsky "zelený" a symbolizuje rast a prosperitu. Ciqam sa zaviazal k posilňovať postavenie žien, podporu rovnosti žien a mužov a podporovať udržateľnosť.

Píla Wood-Mizer LT15 na vrchole hory v Slovinsku

Píly Wood-Mizer sa nachádzajú na najneobvyklejších miestach na svete, napríklad na vrchole hory v Slovinsku vo výške 1220 m n. m., kde stojí katolícky kostol sv. Anny. Kostol postavili pred vyše 700 rokmi a je posvätným miestom pre mnoho pútnikov, pretože opatruje relikviu - sochu Madony s tmavou tvárou.

Reštaurovanie historických vagónov turistického vlaku v Španielsku

Španielska železničná spoločnosť RENFE Viajeros prizvala piliara s mobilnou pílou Wood-Mizer spolupracovať na reštaurování štyroch historických vagónov Jahodového vlaku. Prevádzka tohto vlaku začala 9.2.1851 medzi Madridom a Aranjuez a Jahodový sa mu hovorilo preto, že pôvodne jazdil popri rozľahlých jahodových poliach. Tieto vagóny boli vyrobené z dreva takmer pred sto rokmi.

Píly Wood-Mizer sa podieľajú na renovácii kláštorov na severe Bulharska

Etropolský kláštor Svätej Trojice je známy ďaleko za hranicami Bulharska. Po stáročia býval cieľom mnohých kresťanských pútnikov z celého sveta. Založili ho v roku 1158 a dodnes je studnicou vzácnych znalostí a dôležitou vzdelávacou inštitúciou. Starobylý kláštor v bulharskom meste Etropole obnovujú, aby zachovali jeho pôvodný vzhľad.

Umelecké remeslo drevených lyžíc a tanierov: Talianska rodina udržiava svoje tradičné podnikanie pri živote

Pre rodinu Perettiovcov je drevo životne dôležitou súčasťou existencie, ako voda a vzduch. Drevo im poskytuje živobytie už vyše polstoročia a v údolí, kde žijú, je to tradičné remeslo.

Osemhranný dom: Väčší priestor – nižšie vykurovacie náklady

Fínsky podnikateľ John Ujanen aplikoval paradoxy oktagonálnej geometrie a postavil super hospodárny osemhranný dom z osikového dreva.

Ako dosiahnuť najlepší zvuk veľkého kostolného zvona?

Nemeckí špecialisti s 300 ročnými skúsenosťami si myslia, že je to skutočná umelecká práca plus... dubová závesná hlava v zvonici.

Vlastníci lesa pília poškodené kmene, aby zvýšili ich hodnotu

Potrebujete vyčistiť les po víchrici? Sú v ňom stromy napadnuté kôrovcom? Jedno z riešení je popíliť poškodené kmene na hodnotnejšie drevo pre vlastnú potrebu či na predaj.

Ľad pre večierky a akcie Holanďanov

Firma The ROCKS z Holandska zaisťuje extravagantné ľadové sochy, ľadové kocky, súvisiaci catering a rad ďalších vecí pre významné udalosti, kluby, reštaurácie a hotely.

Prihláste sa na odber noviniek
Dostávajte e-mailové aktualizácie exkluzívnych špeciálnych ponúk, správy o nových produktoch a pozvánky na špeciálne udalosti!